Ogłoszenia 08.04 – 15.04

NIEDZIELA (08.04)
Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

Kończąca Oktawę Wielkanocy dzisiejsza Niedziela Biała jest obchodzona w jako ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Dlatego też w naszym kościele już 15 minut przed każdą Mszą św. gromadzimy się, by wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na renowację zegara na wieży naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 42 tysiące złotych. Do dziś udało nam się spłacić połowę tej sumy. Dziękujemy ofiarodawcom z kościoła oraz wszystkim, którzy swoje wsparcie przekazują na konto parafialne.

Przy wyjściach z kościoła dziś zarządzona przez Metropolitę Katowickiego kwesta na pomoc dzieciom w Aleppo.

Dziś jeszcze na godz. 16:30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

W dniu dzisiejszym we wszystkich parafiach odbywa się wiosenne liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św.

PONIEDZIAŁEK (09.04)
będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego, od lat obchodzona jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

O godz. 18:45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej, a w kościele o godz. 18:45 spotkanie z rodzicami uczniów klas III.

O godz. 19:00 na probostwie odbędzie się sesja Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

We WTOREK (10.04)
O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (11.04)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne podczas którego odmówimy 7. dzień nowenny do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O 18.45 w salce spotkanie Kręgu biblijnego. O godz. 19:00 w kancelarii katechumenat.

W CZWARTEK (12.04)
przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele mieszkańców poszczególnych ulic w godzinach zaproponowanych według planu umieszczonego w gazetce.

Przypominamy, że za adorację Najświętszego Sakramentu przez co najmniej pół godziny można uzyskać odpust zupełny. Odpust ten może zyskać każdy ochrzczony po spełnieniu odpowiednich warunków dla siebie lub ofiarowywać je za zmarłych. Nie można go ofiarować za inną żyjącą osobę!

Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie. Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu. Uwolnieniu od tych kar służy właśnie obfity skarbiec odpustów Kościoła.

O godz. 17.15 Grupa Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację ku czci Krwi Chrystusa.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W tym dniu proboszcz naszej parafii Ks. Antoni KLEMENS obchodził będzie 39. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

W PIĄTEK (13.04)
Wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika. Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI.

O godz. 17:15 nabożeństwo fatimskie.

W SOBOTĘ (14.04)
przypada 103. rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego. 14 kwietnia 1915 roku biskup wrocławski Ks. Adolf BERTRAM uroczyście poświęcił naszą świątynię, dedykowaną Świętemu Józefowi, Opiekunowi i Orędownikowi Kościoła Świętego. W tym dniu w sposób szczególny pamiętać będziemy o wszystkich zmarłych: architekcie, budowniczych, dobrodziejach naszego kościoła, a także o zmarłych parafianach i kapłanach w naszej parafii posługujących.

W tym dniu obchodzimy także 23. ŚWIATOWY DZIEŃ BEZDOMNYCH. Pamiętamy więc w naszych modlitwach o wszystkich odrzuconych i pozbawionych dachu nad głową.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej po raz pierwszy w życiu przystąpią w tym dniu do Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 9:00 klasy III A i B, o godz. 10:00 klasy III C i D. Jest to duże wydarzenie w religijnym życiu dziecka. W jego sercu i umyśle dzieją się wtedy rzeczy najważniejsze dla jego wiary i przyszłego życia w komunii z Bogiem. Od nich tak naprawdę zależy przyszłość. Te pierwsze przeżycia zostawiają głęboki i trwały ślad na podejściu i do spowiedzi, i do Komunii św., i w ogóle do wiary.

W przyszłą niedzielę (15.04)
III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kolekta (specjalna) na spłatę należności za remont wieży naszego kościoła.

Parafia nasza przeżywać będzie w tym dniu ważną i wymowną chwilę. Oto dzieci klas trzecich odnowią przyrzeczenia swojego chrztu. Wraz z nimi uświadomimy sobie wielkość, znaczenie i konsekwencje wynikające z jego przyjęcia. Odnowienie odbędzie się: na Mszy św. o godz. 9:00 klasy III A i B, o godz. 10:30 klasy III C i D, a o godz. 12:00 klasy III E i F.

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE CHORZOWA „DACh” ze swoim opiekunem Ks. Szymonem KOSEM zaprasza studentów na spotkania w każdy piątek o godz. 20.30 w Domu Parafialnym parafii św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Wolności 51 (na I piętrze w salce DACh).