Ogłoszenia 08.03 – 15.03

Niedziela (08.03)
Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Liturgia słowa przypomniała nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych. Dołączamy do tłumu ludzi, którzy „szukają” Jezusa. Tłumy gromadzą się przy Nim od początku Jego działalności do dziś. On ma słowa życia wiecznego, dlatego też to poszukiwanie wciąż trwa!

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby archidiecezji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
W naszym kościele dziś jeszcze o godz. 16.15 trzecia część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Pawła KACZMARCZYKA. Zapraszamy.

Przypominamy, że za udział w każdym z nabożeństw wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.

Dziś przypada ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW W INTENCJI KOBIET, który skupia wokół siebie chrześcijanki różnych wyznań. Jest to ruch ekumeniczny o ponad 120-letniej tradycji. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o kobietach opiekujących się chorymi i niedołężnymi, a także o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy je Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

Dziś 79. urodziny obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 1970-1973 ks. kanonik Jerzy KEMPA, przebywający obecnie na emeryturze w parafii św. Mikołaja Bujakowie. Polecamy go modlitwom parafian.

W poniedziałek (09.03)
Wspomnienie św. Dominika Savio, wyznawcy. Papież Pius XI nazwał go „Małym świętym, ale gigantem ducha”. Jest on patronem młodzieży i ministrantów. Z racji wspomnienia tego świętego w tym dniu na ołtarzu pojawią się jego relikwie, które nasza parafia posiada.

O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej.

We wtorek (10.03)
przypada 74. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 1926-1934 śp. ks. Stanisława RYGIELSKIEGO. Został stracony w obozie w Mauthausen-Gusen. Polecamy go pamięci modlitewnej parafian.

W w parafii św. Franciszka z Asyżu w tym dniu odbędzie się spotkanie nauczycieli naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 17.00 Drogą Krzyżową w kościele.

We środę (11.03)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo, podczas którego odmówimy trzeci dzień Nowenny do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (12.03)
O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W piątek (13.03)
Po każdej Mszy św. uczcimy relikwie św. Jana Pawła II. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa za zmarłych zalecanych. O godz. 19.00 w kościele Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, które w naszej parafii zostało wyznaczone na dzień 5 maja br. (wtorek) o godz. 18.00.

W sobotę (14.03)
Wspomnienie św. Łazarza z Betanii, biskupa – patrona trędowatych.

O godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (15.03)
IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU odbędzie się w naszej parafii DZIEŃ POWOŁANIOWY. W związku z tym gościć będziemy alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, a kolekta przeznaczona będzie właśnie na nasze Archidiecezjalne Seminarium.

W dzisiejszej gazetce znajdziemy szczegółowe informacje na temat zakończonego pierwszego etapu remontu naszych organów. Tegoroczny drugi etap prac przewidziany jest na łączną kwotę 130 tysięcy złotych. Kolejna kolekta (specjalna) na ten cel przewidziana jest na niedzielę 22 marca br.

Stowarzyszenie NAZARET zaprasza na Wielkanocny Jarmark Rękodzieła, który odbędzie się 15 marca br. w godz. 8.00
– 15.00 w Centrum Inicjatyw Społecznych przy kościele św. Barbary przy ul. 3 Maja 18. Dochód z Jarmarku przeznaczony zostanie na pomoc dla placówek misyjnych prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Rwandzie i Burundi.

W sobotę 21 marca, w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. W ramach Dnia skupienia, który rozpocznie się o godz. 10.00, przewidziano wspólną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu i konferencję ascetyczną. Będzie także możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 11.45 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Towarzystwa, Księży Przełożonych i Kleryków WŚSD. Dzień skupienia zakończy się spotkaniem przy stole – Agapą. Swoją obecność prosimy zgłaszać telefonicznie na furcie Seminarium pod nr tel. 519 546 150. Rektor ks. dr Marek PANEK wszystkich przyjaciół Seminarium z naszej parafii bardzo serdecznie zaprasza!