Ogłoszenia 08.03 – 15.03

NIEDZIELA (08.03) II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu.

W Kościele w Polsce obchodzimy 14. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „AD GENTES”. Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrażamy braterską solidarność z 1903 polskimi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne.

Po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła możemy darem materialnym wesprzeć Kościół i polskich misjonarzy w krajach misyjnych.

Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na opał do kościoła. W tym sezonie grzewczym spaliliśmy
już 30 ton węgla.

O godz.16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W PONIEDZIAŁEK (09.03)
Wspomnienie św. Dominika Savio, wyznawcy. Papież Pius XI nazwał go „Małym świętym, ale gigantem ducha”. Jest on patronem młodzieży i ministrantów. Z racji wspomnienia tego świętego w tym dniu na ołtarzu pojawią się jego relikwie, które nasza parafia posiada.

W tym dniu kalendarz liturgiczny wspomina także świętą Franciszkę Rzymiankę, zakonnicę, założycielkę Zgromadzenia Oblatek Benedyktyńskich.

O godz. 16.20 na probostwie spotkanie Wspólnoty Rycerzy Kolumba.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie Grupy Modlitewnej.

We WTOREK (10.03)
O godz. 19:00 w salce nad zakrystią katecheza dorosłych. Spotkanie obejmują konferencję i wspólną modlitwę.

O godz. 19:00 także spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (11.03)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do Patrona naszej Parafii podczas którego odmówimy trzeci dzień Nowenny do św. Józefa.

O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy, a o godz. 18:45 w kościele Krąg Biblijny.

W CZWARTEK (12.03)
O godz. 17:15 kościele Adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa.

O godz. 18:45 w kościele nauka dla rodziców i chrzestnych.

O godz. 19:00 w kancelarii druga nauka przedślubna.

Jak co czwartek w godzinach 17:00-18:00 w kancelarii parafialnej będzie możliwości skorzystania z bezpłatnych porad prawnych.

W PIĄTEK (13.03)
Przypada 7. rocznica wyboru jezuity kardynała Jorge Mario Bergoglio na Stolicę św. Piotra. Papież Franciszek wciąż przypomina, że chociaż Kościół nie jest samowystarczalny to głosi Ewangelię współczesnemu człowiekowi, a sam również żebrze o uzdrowienie, potrzebuje miłosierdzia i Bożego przebaczenia. Polecamy Ojca Świętego i jego posługę w Kościele modlitwom wiernych.

O godz. 17:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zalecanych. Po Mszy św. wieczornej co tygodniowe spotkanie młodzieży oazowej.

W SOBOTĘ (14.03)
O godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci.

Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (15.03) III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne zatytułowane „O miłości słów parę”. Potrwają one do środy 18 marca, a poprowadzi je pochodzący z Poznania ojciec kapucyn ks. Piotr KURKIEWICZ, wieloletni misjonarz na Ukrainie, pomagający w Moskwie i prowadzący Szkołę Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji św. Maryi.

Szczegółowy plan rekolekcji znajdziemy na plakatach umieszczonych przy wejściach do kościoła i na stronie internetowej parafii.

Kolekta (specjalna) przeznaczona będzie na spłatę kolejnej raty ( 15 tys. zł) za remont wieży naszego kościoła.

O godz. 7:10 zapraszamy na Godzinki ku czci NMP. O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, a o 16:15 kolejne Nabożeństwo Gorzkich Żali i kazanie pasyjne.

Natomiast Wielkopostne Rekolekcje dla szkół odbędą się w naszym kościele w dniach od 30 marca do 1 kwietnia br.
W związku z jubileuszem 200 lat Wspólnot Żywego Różańca, w sobotę 14 marca kościół Św. Jadwigi będzie kościołem stacyjnym tego jubileuszu. Proboszcz Parafii Św. Jadwigi, ks. Emanuel Pietryga, zaprasza członków Żywego Różańca do tego kościoła o godz. 10.00 na modlitwę różańcową, Eucharystię, a potem spotkanie przy stole w Domu Parafialnym przy ul. Chrobrego 17.

Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty do publicznej Szkoły Podstawowej w chorzowskim „Katoliku” – w sobotę, 14 marca w godz. 10:00 – 14:00 do budynku szkoły w Chorzowie przy ulicy Kościuszki 11. Szczegóły na plakatach przy wejściu do kościoła.