Ogłoszenia 08.02 – 15.02

Niedziela (08.02)
Dołączamy do tłumu ludzi, którzy „szukają Jezusa”. Tłumu gromadzącego się przy Nim od początku Jego działalności aż do dziś. On ma słowa życia wiecznego, dlatego też to poszukiwanie wciąż trwa!

Za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby archidiecezji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy dziś jeszcze na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.

Stowarzyszenie NAZARET zaprasza dziś na Wystawę Aniołów połączoną z Jarmarkiem Rękodzieła, która odbędzie się od 8.00 do15.00 w Centrum Inicjatyw Społecznych przy kościele św. Barbary przy ul.3-go Maja 18.

W poniedziałek (09.02)
Wspomnienie św. Apolonii z Aleksandrii, męczennicy – patronki dentystów.

O godz. 18.45 w krypcie spotkanie modlitewne.

W tym dniu przypada 38. rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii śp. ks. Józefa LEDWONIA. Jest pochowany na naszym cmentarzu parafialnym.

We wtorek (10.02)
Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, siostry świętego Benedykta z Nursji. Wzywana jest w przypadku suszy i burzy z piorunami.

We środę (11.02)
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami 23. Światowego Dnia Chorych. Jego hasłem są w tym roku słowa z Księgi Hioba: „Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi”. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.

Obchód Światowego Dna Chorego w Archidiecezji Katowickiej odbędzie się w Sanktuarium NMP z Lourdes w Kochłowicach. O godz. 12.00 Msza św. w Sanktuarium z błogosławieństwem lurdzkim. O godz. 17.15 w tymże Sanktuarium litania do MB Lurdzkiej i uroczysta procesja do kościoła Trójcy Przenajświętszej. O 18.00 Suma odpustowa z udzielaniem sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lurdzkim pod przewodnictwem bpa Marka SZKUDŁY.

Ponadto w każdą drugą środę miesiąca o godz. 12.00 w sanktuarium MB z Lourdes Msza św. za chorych z chorobami nowotworowymi i za ich najbliższych z błogosławieństwem lurdzkim.

W czwartek (12.02)
W godz. od 17.00 do 19.00 można w kancelarii parafialnej skorzystać z porad i pomocy we wszelkiego rodzaju uzależnieniach.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W piątek (13.02)
Wspomnienie Najświętszego Oblicza Jezusa. Obchodzone jest ono co roku w piątek przed Środą Popielcową.
Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. Co miesięczne nabożeństwa fatimskie są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa wypowiedziane do trojga wizjonerów w 1917 roku w portugalskiej Fatimie. Maryja prosiła: „Przychodźcie każdego 13. dnia miesiąca, a powiem wam kim jestem i czego pragnę”.

Chcemy w dalszym ciągu odpowiadać na prośbę Maryi, dlatego na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo, podczas którego modlić się będziemy we wszystkich intencjach Ojca Świętego i Kościoła, a także w intencjach spisanych na kartkach, o ducha pokuty i wzajemnego przebaczenia oraz o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i wszystkich jej mieszkańców.

O godz. 18.00 Msza św. we wszystkich intencjach fatimskich. Po każdej Mszy św. w tym dniu uczcimy także relikwie św. Jana Pawła II.

W sobotę (14.02)
Święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom.

Tego samego dnia tradycja wspomina świętego Walentego, kapłana rzymskiego. Jest patronem zakochanych i osób chorych psychicznie.

Ks. Abp Wiktor Skworc w piątek 13 lutego br. podniesie kościół św. Walentego w Bieruniu Starym do godności Sanktuarium św. Walentego. Dla małżeństw, rodzin oraz przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa, a także chorych i doświadczonych cierpieniem, Msze św. za wstawiennictwem św. Walentego w każdą sobotę o godz. 10.00

W przyszłą niedzielę (15.02)
VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta (specjalna) na remont organów w naszym kościele.