Ogłoszenia 07.12 – 14.12

Niedziela (07.12)
Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy 15. Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Posługujący na Wschodzie duszpasterze, bracia i siostry zakonne otrzymane wsparcie przeznaczają też na stołówki, sierocińce, rekolekcje młodzieżowe, pielgrzymki, wakacyjne spotkania z Bogiem dla dzieci i młodzieży oraz pomoc osobom potrzebującym i starszym. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można składać przy wyjściach z kościoła.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na będzie zakup opału do naszego kościoła skłądamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. uroczyście poświęcone zostaną medaliki. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory adwentowe.

Dziś od godz. 14.00 kolędy na trasach:
I. Opolska 16, 16A, 18, 20
II. Opolska 8, 10, 12, 14

W poniedziałek (08.12)
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Jest to jedyna uroczystość w Adwencie, która kieruje nasze spojrzenie na osobę Maryi, która przez swoje posłuszeństwo stała się godnym mieszkaniem dla Syna Bożego.

Dodatkowe Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 9.30 i o 16.30, a kolekta przeznaczona na bieżące potrzeby parafii.

Legion Maryi naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich dysponujących w poniedziałkowe południe wolnym czasem na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem podczas tzw. „Godziny Łaski” od 12.00 do 13.00.

O godz. 18.00 Msza św. w intencji ks. proboszcza naszej parafii ks. Antoniego KLEMENSA, który obchodził będzie we wtorek swoje 61. urodziny. Podczas tej Eucharystii do wspólnoty „Dzieci Maryi” przyjęte zostaną nowe dziewczęta oraz nastąpi wręczenie i zmiana medalików.

Po Mszy św. wieczornej w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej (adoracja, wspólna modlitwa brewiarzowa).

W poniedziałek 64. urodziny obchodził będzie ks. Eugeniusz BREITKOPF, wikariusz naszej parafii w latach 1982-1985, obecnie proboszcz parafii p. w. Opatrzności Bożej w Katowicach-Zawodziu.

W tym dniu przypada także 36. rocznica śmierci śp. ks. Alfreda MIKUSZA, proboszcza parafii NMP Nieustającej Pomocy w Kozłowej Górze, który na emeryturze kapłańskiej do swojej śmierci mieszkał i posługiwał w naszej parafii. Jest pochowany na naszym cmentarzu obok ks. prob. Jana NITY i ks. Joachima SMOŁKI.

We wtorek (09.12)
Wspomnienie św. Juana Diego Cuauhtlatoatzin, meksykanina, któremu objawiła się Matka Boża z Guadelupe.

We środę (10.12)
Wspomnienie NMP z Loreto – patronki lotników.

Na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. wotywną i nabożeństwo do Patrona naszej parafii – Świętego Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10 grudnia 2014 (środa) na godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Inicjatyw Społecznych przy Kościele św. Barbary w Chorzowie (ul. 3 Maja 18) na promocję książki Janiny WILK pt. „PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI”. Spotkanie poprowadzi s. Tadea Urban ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

W czwartek (11.12)
Wspomnienie św. Damazego I, papieża.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W tym dniu przypada 28. rocznica śmierci śp. ks. Włodzimierza DZIUBKA, wikariusza naszej parafii w latach 1951-1954. Jest pochowany w Katowicach-Panewnikach. Polecamy go modlitwom parafian.

W piątek (12.12)
Wspomnienie NMP z Guadelupe – patronki obu Ameryk i kobiet brzemiennych.

W sobotę (13.12)
Wspomnienie św. Łucji z Syrakuz, dziewicy i męczennicy – patronki niewidomych, ociemniałych, krawców, szklarzy, producentów świec i lamp, rolników, szwaczek i tkaczy, orędowniczka w chorobach oczu, zakażeniach i biegunkach, uważana jest także za patronkę ludzi przeżywających chwile duchowego złamania i wewnętrznego niepokoju; oraz wspomnienie św. Otylii – orędowniczki w chorobach uszu, gardła i bólów głowy.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. O godz. 8.00 Msza św. we wszystkich intencjach fatimskich. Msza św. w int. Duchowej Adopcji Życia Poczętego odprawiona zostanie 28 grudnia na zakończenie dziewięciomiesięcznej modlitwy adopcyjnej. O godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie.

Kolęda w sobotę od 14.00 na trasach:
I. Św. Józefa 1 ( od dołu)
II. Nowaka 9 (od dołu)
III. Nowaka 7 (od góry)

W przyszłą niedzielę (14.12)
W przyszłą niedzielę (14.12) III NIEDZIELĘ ADWENTU kolekta przeznaczona na świąteczny wystrój naszego kościoła.

Kolęda w sobotę od 14.00 na trasach:
I. Nowaka 5 ( od dołu)
II. Nowaka 3 (od dołu)
III. Łagiewnicka 18, 9, 7, 5;
Mariańska 6, 8, 14, 29

Informujemy, że przed świąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii odbędą się w sobotę 20 grudnia br. Zgłoszenia już przyjmuje kancelaria (032/249-81-99) lub zakrystia (032/346-30-07).

W kancelarii i sklepiku parafialnym są do nabycia świece wigilijne Caritas (mała – 6 zł, duża 12 zł) lampiony roratnie (16 zł.), kieszonkowy kalendarz parafialny na rok 2015 (10 zł) oraz opłatki wigilijne (3 zł paczka).