Ogłoszenia 07.10 – 14.10

NIEDZIELA (07.10)
Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Dziś podczas Mszy św. o godz. 12:00 uroczyście poświęcimy różańce uczniom klas III przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele w tygodniu o godz. 17:15, a w niedziele o 16:15. Zapraszamy dziś szczególnie serdecznie mieszkańców ulicy Rymera, za których będziemy się modlić.

W PONIEDZIAŁEK(08.10)
Wspomnienie św. Pelagii z Antiochii, męczennicy – patronki aktorek. O godz. 18:45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy na chwilę wspólnotowej modlitwy.

WE WTOREK (09.10)
Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
O godz. 19:00 w salce nad zakrystią spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (10.10)
Wspomnienie świętych męczenników Dionizego, biskupa i Towarzyszy oraz św. Jana Leonardiego, prezbitera i bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu. O godz. 18.45 w salce spotkanie Kręgu Biblijnego.

W CZWARTEK (11.10)
Wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

O godz. 19:00 w kancelarii druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK (12.10)
Wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera. Pracował na Madagaskarze jako misjonarz trędowatych.

O godz. 10:30 Msza św. w int. Szkoły Podstawowej Nr 17 z okazji jej patronalnego święta i 13. rocznicy nadania jej imienia Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich obecnych, a także byłych uczniów i pracowników Szkoły do wspólnej modlitwy.

O godz. 19:00 w naszym kościele koncert organowy w ramach IV Chorzowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Organy Plus”. Wystapią: Eva Megeysi (Norwegia) – organy, Elizaveta Akbalkan (Rosja) – skrzypce oraz Wacław Golonka – pozytyw. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na uroczystą, doroczną galę Chorzów 60+, która odbędzie się w Chorzowskim Centrum Kultury. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00, a zwieńczeniem artystycznym będzie spektakl „Kłamstwo” w reżyserii Wojciecha Malajkata, w którym występują m.in. Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, czy Izabela Kuna. Dla wszystkich posiadaczy karty Chorzów 60+ bilety w promocyjnej cenie 12 zł do nabycia w kasie Chorzowskiego Centrum Kultury.

W SOBOTĘ (13.10)
Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi św.

O godz. 16:30 Msza św. za śp. pierwszego proboszcza naszej parafii Ks. Kanonika Pawła CZAJĘ w 71. rocznicę jego śmierci.
Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI, a dokładniej 101. rocznica ostatniego objawienia fatimskiego. Po każdej Mszy św. uczcimy relikwie św. Jana Pawła II przez ich ucałowanie. Już o godz. 17:00 nabożeństwo różańcowe i ostatnia już w tym roku „procesja światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas różańca zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

W przyszłą niedzielę (14.10)
XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ przeżywać będziemy w Kościele w Polsce 18. DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Kwesta na ten cel dziś każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła.
W tym dniu gościć będziemy pochodzącego z Parafii Narodzenia Pańskiego w Rudzie Śląskiej – Halembie redemptorystę o. Artura WILCZKA z Rosji. Wygłosi kazania i prosić będzie o wsparcie budowy kościoła św. Jana Pawła II w Togliatti. Kolekta tego dnia przeznaczona na ten cel. O. Artur przesłał do nas list z zaproszeniem:

Toliatti to prawie milionowe miasto nad Wołgą w Rosji. Od 2012 roku buduję tam kościół pw. św. Jana Pawła II. To pierwszy taki kościół w Rosji. W tej chwili kościół jest już tynkowany wewnątrz. W przyszłym roku planuję poświęcenie. W mojej parafii mam na razie około 150 parafian. To początek odrodzenia wiary na tamtych terenach. Trzeba czasu i pracy by to się zmieniło. W naszym mieście jest ponad 20 kościołów prawosławnych i 2 meczety. Nasz kościół będzie służył katolikom w obrębie kilkuset kilometrów kwadratowych. Niektórzy z moich parafian mają do kaplicy prawie 300 km. To ludzie pięknej i żywiej wiary. Już wkrótce Wam o nich opowiem. o. Artur Wilczek

Nasza comiesięczna kolekta (specjalna) na spłatę raty za remont wieży naszego kościoła przesunięta zostaje na niedzielę 21 października.

Od przyszłego wtorku, 16.11, zapraszamy na nowe wydarzenie w naszej parafii: „Źródła wiary” to cykl 7 spotkań ewangelizacyjnych mających za cel powrót do źródeł naszej wiary przez głoszenie kerygmatu. Spotkania odbywają się co tydzień i składają się z 3 części:
– ogólnej nauki ze świadectwem życia
– spotkania w grupach z animatorem
– w domu – spotkania ze Słowem Bożym
Ostatecznym celem rekolekcji jest rozbudzenie wiary w Boga Żywego i działającego oraz stworzenie wspólnoty wiary w parafii.