Ogłoszenia 08.09 – 15.09

NIEDZIELA (08.10)
Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele w tygodniu o godz. 17:15, a w niedziele o 16:15. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy!

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zakup opału do naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 12:00 uroczyście poświęcimy różańce uczniom klas III przygotowującym się do I Komunii św.

Po raz 17. obchodzimy w całym kraju DZIEŃ PAPIESKI, któremu w tym roku przyświeca hasło „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej okazji chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Kwesta na ten cel dziś po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

PONIEDZIAŁEK (09.10)
Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

O godz. 18:45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej.
Zapraszamy na chwilę wspólnotowej modlitwy.

O godz. 18:45 w kościele kolejne spotkanie z rodzicami uczniów klas III.

We WTOREK (10.10)
Wspomnienie świętych męczenników Dionizego, biskupa i Towarzyszy oraz św. Jana Leonardiego, prezbitera i bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy. O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (11.10)
Wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu.

W CZWARTEK (12.10)
Wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
Pracował na Madagaskarze jako misjonarz trędowatych.

O godz. 19:00 w kancelarii druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK (13.10)
Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. O godz. 8:00 Msza św. za śp. pierwszego proboszcza naszej parafii Ks. Kanonika Pawła CZAJĘ w przypadającą w tym dniu 70. rocznicę jego śmierci.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI, a dokładniej 100. rocznica ostatniego objawienia fatimskiego. Po każdej Mszy św. uczcimy relikwie św. Jana Pawła II przez ich ucałowanie.

Już o godz. 17:00 nabożeństwo różańcowe i ostatnia już w tym roku „procesja światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas różańca zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

W SOBOTĘ (14.10)
Wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque. W tym dniu przypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi św.

W tym dniu Mszą św. o godz. 18:00 oficjalnie rozpoczniemy w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE. Do niedzieli 22 października głosić je dla nas będą Ojcowie Oblaci z Katowic-Koszutki. Misje święte to niezwykły czas refleksji, zastanowienia się nad swoim postępowaniem, nad tym, dokąd zmierzamy. Mają za zadanie odnowić w nas wiarę i umocnić ducha. To jednak przede wszystkim czas pojednania z Bogiem przez sakrament Spowiedzi św. i z człowiekiem. Serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę (15.10)
XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na zapłacenie kolejnej faktury za remont naszej wieży. To kwota 154,000 zł. Proszę o kolejną mobilizację finansową. Szczegóły postępu prac na „mini” wystawie zdjęć z zakresu wykonywanych prac.

W dalszym ciągu trwają prace polegające na całościowym czyszczeniu powierzchni ceglanej kościoła z zastosowaniem specjalnych preparatów chemicznych i gorącej wody. W związku z silnym zabrudzeniem powierzchni cegły konieczne jest dwukrotne mycie. Naloty silnie przylegające do powierzchni usuwa się metodą strumieniowania z drobnymi cząsteczkami ścierwa grani przy użyciu agregatu.

Znacząco uszkodzone cegły (spudrowane, spękane, łuszczące się) w murze zewnętrznym wykuwa się. Do wymiany oraz do wypełnień już wcześniej powstałych pustek i ubytków stosuje się nową cegłę, dostosowaną kolorem i fakturą do już istniejących.
W trakcie prac konserwatorskich dokonuje się także wymiany spoin. Uszkodzone usunięto w 100% z powierzchni ścian. W ich miejsce wykonuje się nowe spoiny z zaprawy trasowej w kolorze piaskowym.

Podczas oględzin drewnianych żaluzji okiennych stwierdzono zniszczenie ich poziomych drewnianych elementów polegające na rozwarstwieniu elementów, spękaniu i braku powłok malarskich. Konieczna jest więc wymiana tychże elementów na nowe oraz renowacja całej ramy okiennej poprzez oczyszczenie, uzupełnienie ubytków i wykonanie impregnacji grzybobójczej oraz wykonanie malowania końcowego.

Po mszy św. można wesprzeć swoim podpisem, akcję Ochrony Dzieci Nienarodzonych