Ogłoszenia 07.09 – 14.09

Niedziela (07.09)
Dziś przeżywamy 23. niedzielę w ciągu roku. Liturgia tego dnia przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad. Upomnienie bliźniego jest naszym obowiązkiem, ale nie można go mylić z ocenianiem i osądzaniem. Problem nie jest w tym, czy upominać, ale jak mamy to robić. Warto, byśmy się zastanowili, kiedy ostatni raz, w duchu dobrze rozumianej miłości bliźniego, podjęliśmy się zwrócenia uwagi drugiej osobie. Pomyślmy też o tym, jak my sami reagujemy na zwrócenie nam uwagi. Niech to wezwanie stanie się również okazją do podejmowania w naszych rodzinach dialogu, który będzie prowadził do rozwiązywania trudnych problemów i lepszego wzajemnego rozumienia się.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej archidiecezji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. chrzcielna oraz w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, a o godz. 16.30. niedzielne nieszpory.

O godz. 18.00 w krypcie naszego kościoła odbędzie się nadzwyczajne spotkanie przed planowaną w listopadzie br. pielgrzymką parafialną do Izraela i Jordanii. Prosimy wszystkich zainteresowanych o obecność.

Dziś o godz. 14.00 młodzież oazowa spotyka się w katowickiej archikatedrze na dorocznym Dniu Wspólnoty. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu młodzież oazową naszej parafii.

W poniedziałek (08.09)
celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych (obchodzone już od V wieku): Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia.

W tym dniu Legion Maryi obchodzi swoje święto patronalne (powstał w Dublinie 7 września 1921 roku). Legion ma być armią, która zdobywa świat dla Chrystusa przez Maryję.

O godz. 8.00 w intencji członków Legionu Maryi naszej parafii pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy i Wielce Łaskawej, który w listopadzie br. obchodził będzie 22. rocznicę powstania w naszej wspólnocie. Zapraszamy więc wszystkich członków, auksyliatorów i sympatyków do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Zapraszamy także do wstępowania w szeregi Legionu, którego spotkania w naszej parafii odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16.00 w salce nad zakrystią.

W poniedziałek o godz. 18.45 pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i opiekunów dzieci klas II przygotowujących się do przyjęcia w 2015 roku Pierwszej Komunii Świętej:

17 maja o godz. 10.30 – klasy II C, D

24 maja o godz. 10.30 – klasy II A, B

24 maja o godz. 12.00 – Wczesna Komunia Św.

O godz. 19.00 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej. W programie spotkania: wspólna modlitwa Nieszporów z Liturgii

Godzin, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Grupa modlitewna 10 września br.
obchodziła będzie 2. rocznicę swoich co poniedziałkowych spotkań. Serdecznie zapraszamy!

We wtorek (09.09)
Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. Urodzona 9.IX.1881 r. w Sieprawiu. W 1887 r. udaje się do Krakowa, gdzie pracuje jako służąca. W 1912 r. wstępuje do tercjarzy św. Franciszka i tam składa świecką profesję. W czasie I wojny światowej pomaga w krakowskich szpitalach, gdzie otrzymuje przydomek „świętej panienki”. Zmarła samotnie, opuszczona przez wszystkich, wśród straszliwych cierpień, ale w głębokim zjednoczeniu z Chrystusem 12.III.1922 r. Beatyfikowana została 13 sierpnia 1991 r. przez Jana Pawła II na krakowskim Rynku. Bł. Aniela jest uważana za patronkę kobiet, które obecnie podejmują pracę jako sprzątające, lub opiekują się osobami starszymi w kraju i za granicą. Jej przykład pokazuje, że można być świętym wykonując codzienne zwykłe obowiązki takie jak: gotowanie, sprzątanie, pranie, robienie zakupów, wychowywanie dzieci…

W środę (10.09)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W godzinach od 18.00 do 20.00 czynny będzie w kancelarii parafialnej Punkt Konsultacyjny, w którym można uzyskać pomoc w walce z różnego rodzaju uzależnieniami.

W tym dniu 59. urodziny obchodził będzie pochodzący z naszej parafii ks. Edward CHMIEL, od 27 lipca br. proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Siemianowicach -Przełajce. Składamy mu nasze najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece św. Józefa.

W czwartek (11.09)
O godz. 19.00 druga nauka przedślubna w kancelarii parafialnej.

Od godz. 17.00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z porady prawnej w różnych dziedzinach życia.

W piątek (12.09)
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – głównej patronki archidiecezji katowickiej. Imię Maryi czcimy w Kościele w sposób szczególny, ponieważ należy ono do Matki Boga, Królowej nieba i ziemi, Matki miłosierdzia. Dzisiejsze wspomnienie – „imieniny” Matki Bożej – przypominają nam o przywilejach nadanych Maryi przez Boga i wszystkich łaskach, jakie otrzymaliśmy od Boga za Jej pośrednictwem i wstawiennictwem, wzywając Jej Imienia.

W sobotę (13.09)
Wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła z IV wieku. Ze względu na zdolności oratorskie i pojednawcze nadano mu przydomek „Chryzostom, czyli Złotousty”. Pozostawił po sobie ogromną spuściznę literacką

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. Po każdej Mszy św. w tym dniu oddamy cześć relikwiom bł. Jana Pawła II przez ich ucałowanie. O godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas Różańca zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych. O godz. 18.00 Msza św. we wszystkich intencjach fatimskich (karteczki z intencjami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej) oraz w intencji Duchowej Adopcji Życia Poczętego.

W przyszłą niedzielę (14.09)
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zamiast nieszporów już o godz. 17.15 w tym dniu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zalecanych. Zalecki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na zakończenie nabożeństwa poświęcone zostaną krzyże. Prosimy o przyniesienie do kościoła różnego rodzaju krzyży, które zostały zakupione, jak również te, które wiszą już w naszych domach.
Kolekta (specjalna) przeznaczona będzie na remont organów i spłatę należności za renowację południowej ściany probostwa.

W tym dniu w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi archidiecezji katowickiej. Rozpoczęcie o godz. 14.00.

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę września odbędzie się PIELGRZYMKA PARAFII DEKANATU CHORZÓW do Piekar Śląskich. Do udziału w niej już dziś bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej parafii. Podobnie jak w latach ubiegłych zamówiliśmy dla pielgrzymów naszej parafii autokar. Zapisy na przejazd przyjmuje już kancelaria parafialna.
Zapraszamy do udziału w trzy dniowej pielgrzymce do Lichenia. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.