Ogłoszenia 07.08 – 14.08

NIEDZIELA (07.08)
Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce. Dziękujemy tym wszystkim, którzy poprzez oglądanie telewizyjnych transmisji z tych wydarzeń, w ten sposób w nich uczestniczyli i wspólnie się modlili.

Za złożone dziś ofiary na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, o godz. 16.30 nieszpory.

W dniu dzisiejszym 52. urodziny obchodził wikariusz naszej parafii w latach 2001-2005 Ks. Lesław PRZEPŁATA, obecnie (od sierpnia 2011 roku) proboszcz Parafii św. Jerzego w Goczałkowicach -Zdroju. Polecamy go modlitwom naszych parafian.

W PONIEDZIAŁEK (08.08).
Wspomnienie św. Dominika Guzmana, prezbitera – wielkiego odnowiciela Kościoła średniowiecznego, Założyciela Zakonu Kaznodziejskiego Dominikanów. Zakon dał Kościołowi wielu świętych jak np.: św. Tomasza z Akwinu, św. Alberta Wielkiego, papieża św. Pius V czy św. Katarzynę ze Sieny. Zakon położył wielkie zasługi na polu nauki, wydając uczonych na skalę światową w dziedzinie teologii, biblistyki czy liturgii. Kiedy zostały odkryte nowe lądy, dominikanie byli jednymi z pierwszych, którzy na odkryte tereny wysyłali swoich misjonarzy.

WE WTOREK (09.08)
Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – współpatronki Europy, filozofa, karmelitanki, nawróconej na chrześcijaństwo w wieku 30 lat. Urodziła się we Wrocławiu w rodzinie żydowskiej. Bardzo wykształcona, mimo protestów rodziny przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam aresztowana i wywieziona do obozu w Oświęcimiu, zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją Błogosławiony Jan Paweł II w 1998 roku, a w rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

W ŚRODĘ (10.08)
Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika Kościoła rzymskiego – patrona ubogich, piekarzy, kucharzy, studentów i bibliotekarzy, a przede wszystkim – pszczelarzy; przyzywany także w chorobach reumatycznych i w czasie pożaru. Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła da się wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Patrona naszej parafii – Św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej 2. spotkanie w ramach tzw. Katechumenatu, czyli katechez uzupełniających dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym. Spotkania odbywać się będą w cyklu dwumiesięcznym.

W CZWARTEK (11.08)
Wspomnienie św. Klary, dziewicy, zafascynowanej życiem, które wybrał św. Franciszek. Poszła w jego ślady, stając się w ten sposób założycielką drugiego zakonu św. Franciszka, popularnie zwanego klaryskami; siostry oddają się modlitwie wstawienniczej i prowadzą bardzo surowy tryb życia.

W PIĄTEK (12.08)
Wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy. Wspólnie ze św. Franciszkiem Salezym założyła kontemplacyjny Zakon Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, który w Polsce popularnie nazywany wizytkami.

W SOBOTĘ (13.08)
Wspomnienie świętych męczenników Poncjana, papieża i Hipolita, prezbitera.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. O godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie i procesja „światła” z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Podczas Różańca św. zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych. Z racji 13-tego dnia miesiąca po Mszach św. oddamy cześć relikwiom bł. Jana Pawła II przez ich ucałowanie.

W tym dniu przypada 48. rocznica śmierci drugiego proboszcza naszej parafii śp. Ks. Jana NITY oraz 1. rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii Ks. Konrada BOJDOŁA. Jest pochowany w Łaziskach Górnych. Polecamy zmarłych kapłanów modlitwom naszych parafian.

W przyszłą niedzielę (14.08)
XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta (specjalna) przeznaczona na remont instrumentu organowego w naszym kościele.

Informujemy, że czwartkowych dyżurów prawnika w kancelarii parafialnej w sierpniu NIE BĘDZIE! Zapraszamy ponownie 1 września w godz. 17.00-19.00

Tegoroczna stanowa pielgrzymka świata żeńskiego do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia. Już dziś serdecznie zachęcamy wszystkie panie do podjęcia trudu pielgrzymkowego.
Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. nie tylko co niedzielę, ale w miarę możliwości także w tygodniu. Zapraszamy codziennie o godz. 8.00 lub 18.00. Połączmy uczestnictwo we Mszy św. z naszymi obowiązkami, spacerami lub odwiedzinami cmentarza parafialnego.

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Katowicach zaprasza do udziału w narodowej pielgrzymce do Rzymu w dniach od 19 – 23 października br. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Cena pielgrzymki wynosi 2 499 zł. Zapisy chętnych w biurze podróży „PL TRAVEL” w Katowicach przy ul. Dąbrowskiego 1/6, tel. 32 256 45 77, 691 133 433, 694 980 161

„Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.