Ogłoszenia 07.07 -14.07

NIEDZIELA (07.07)
Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

Za ofiary złożone dziś na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

PONIEDZIAŁEK (08.07)
Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej odbędzie się spotkanie w ramach katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych, którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

We WTOREK (09.07)
Wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera i Towarzyszy.

W tym dniu przypada 30. rocznica urodzin wikariusza naszej Parafii Ks. Bartosza JANKOWSKIEGO.

W ŚRODĘ (10.07)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Świętego Józefa.

O godz. 17:30 nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (11.07)
Święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Ale swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK(12.07)
Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

W SOBOTĘ (13.07)
Wspomnienie świętych pustelników węgierskich Andrzeja Świerada – patrona młodzieży słowiańskiej – i Benedykta, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, od godz. 17:30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu przypada DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i „procesję światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas różańca zebrana zostanie kolekta do ołtarzy maryjnych i feretronu.

W przyszłą niedzielę (14.07)
XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta (specjalna) przeznaczona na spłatę kosztów remontu wieży kościoła . Nasza miesięczna rata wynosi 15.000zł. Dziękujemy również za wpłaty na konto parafii

Z wakacji wróciła 15 osobowa grupa, która spędziła wspaniały czas na żaglach, na Mazurach. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo nasze parafialne wakacyjne projekty. Następna grupa wyjeżdża na rowery w ostatni tydzień wakacji

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.