Ogłoszenia 14.06 – 21.06

NIEDZIELA (14.06)
Jak to dobrze spotkać się w świąteczny dzień z siostrami i braćmi w wierze, zwłaszcza kiedy sam Bóg zaprasza na świętą ucztę ofiarną! To niedzielne spotkanie z Bogiem jest niezbędne, by nasza wiara była żywa, by rosła. I spotkanie z ludźmi jest potrzebne, żebyśmy ją sprawdzili w działaniu – w okazywaniu miłości bliźniego. Taka jest droga do ideału chrześcijańskiego życia. Mocą Boża, ludzka słabość staje się zdolna do wielkich dzieł. Bez względu na to, w jakim momencie życiowej drogi dziś jesteśmy i jak jest nasza wiara, pozwólmy Bogu, by zasiał w naszych sercach ziarno słowa i eucharystycznej obecności. Niech jak niepozorne ziarnko gorczycy, przynoszą w nas upragnione owoce.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016 składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W PONIEDZIAŁEK (15.06)
Wspomnienie błogosławionej Jolanty, zakonnicy, siostry św. Kingi. Żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową – klaryską, godną naśladowania w obecnym stuleciu.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

W tym dniu w parafii p. w. św. Franciszka z Asyżu na Klimzowcu miesięczne spotkanie nauczycieli naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 17.30 nabożeństwem czerwcowym, o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie w klubie „Francesco”.

W ŚRODĘ (17.06)
Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, rozmodlonego pokutnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (18.06)
O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK (19.06)
Wspomnienie świętego Romualda, opata, założyciela Zakonu Kamedułów.

TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA poświęcony Bożemu Miłosierdziu. O godz. 7.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym wejściu do kościoła i przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny Kowalskiej. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu maju br., a o godz. 19.00 w krypcie Msza św. młodzieżowa.

W SOBOTĘ (20.06)
będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień MIGRANTA I Uchodźcy, wyznaczony przez ONZ w roku 2000. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi.

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu przypadają 59. urodziny wikariusza naszej parafii w latach 1988-1991 Ks. Kanonika Jana ZARĘBY, obecnie proboszcza polskiej parafii NMP Częstochowskiej i św. Stanisława Kostki w angielskim Leeds (www.parafialeeds.uk).

Także w sobotę przypada 67. rocznica śmierci ks. Jana SKRZYPCZYKA, wikariusza naszej parafii w latach 20-tych XX w.

W sobotę – 20 czerwca – w sanktuarium maryjnym w Piekarach Śląskich odbędzie się Dzień Skupienia wspólnoty Żywego Różańca. W programie: o godz. 10.00 Msza św. w bazylice – ze słowem ks. kustosza Władysława NIESZPORKA, spotkanie w centrum pielgrzymkowym i różaniec na dróżkach kalwaryjskich. Wspólna modlitwa będzie szczególnym wyrazem wdzięczności za opiekę Maryi Piekarskiej nad naszą archidiecezją w 90. rocznicę koronacji Jej obrazu.

W przyszłą niedzielę (21.06)
XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta (specjalna) przeznaczona na remon organów w naszym kościele.
O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W dniach 17-21 sierpnia 2015 roku planowana jest pielgrzymka na Litwę (Troki, Wilno, Kowno). Cena 680 PLN, która obejmuje: transport autokarem klasy LUX, zakwaterowanie (2 noclegi) w hotelu 3 * w Wilnie, w pokojach 2,3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka pilota, opieka duchowa księdza, ubezpieczenie: KL 10 000 EUR, NNW 15000 PLN /SIGNAL IDUNA/, podatek VAT.
CENA NIE OBEJMUJE: – biletów wstępu + rejsu statkiem po Jeziorze Galve z lunchem, lokalnych przewodników razem około 150 PLN, świadczeń nie wymienionych w ofercie, ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych – możliwość dopłaty do takiego ubezpieczenia w biurze, innych dodatkowych napoi do obiadokolacji.
Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej i u Siostry Donaty.