Ogłoszenia 07.06 – 14.06

NIEDZIELA (07.06)
Niedziela to szczególna okazja do pielęgnowania więzi rodzinnych. Wykorzystajmy ten świąteczny czas do umacniania wzajemnej miłości. Właśnie tego dnia odkrywamy, że Bóg powierza nam siebie nawzajem w drodze do Nieba. Msza św. to także spotkanie z Chrystusem ,który nazywa nas swoimi braćmi i siostrami, jeśli pełnimy wolę Bożą. Pozwólmy zatem Chrystusowi być obecnym w naszym życiu rodzinnym, zasłuchajmy się w Jego słowa i żyjmy nimi nie tylko od święta.

Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i często ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.
Za założone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej archidiecezji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 16.30 dziś, a od poniedziałku do piątku nadchodzącego tygodnia na godz. 17.30 zapraszamy serdecznie na nabożeństwa czerwcowe w oktawie Bożego Ciała i procesje teoforyczne dookoła kościoła. Szczególnie zapraszamy tegoroczne dzieci komunijne z rodzicami oraz najmłodsze dzieci do sypania kwiatów.

Zachęcamy także przez cały czerwiec do indywidualnego odmawiania codziennie Litanii do Serca Pana Jezusa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Modlitwa ta jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

W PONIEDZIAŁEK (08.06)
Wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Najgłębszym rysem jej krótkiego życia, a zarazem miarą wielkości, jest duch służby. Swoją pozycję społeczną, swoje talenty, całe swoje życie prywatne, całkowicie oddała na służbę Chrystusa.

O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej.

W poniedziałek rozpocznie się drugi etap prac związanych z wymianą nawierzchni placu kościelnego pomiędzy główną bramą cmentarza i probostwem oraz dojściem do ul. Mariańskiej. Prosimy więc przechodniów o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do zaleceń przeprowadzających remont.

WE WTOREK (09.06)
Wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła. Nazywa się go często „harfą Ducha Świętego”, bo był człowiekiem o żarliwej osobowości, ciepłą i urzekającej pobożności. Uczmy się od niego używania naszych talentów na chwałę Boża i na pożytek ludziom.

W ŚRODĘ (10.06)
Wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

W CZWARTEK (11.06)
Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła – orędownika podczas kłótni, sporów, smutku oraz burz gradowych.

O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich, którzy przygotowywali w tym roku ołtarze Bożego Ciała na terenie naszej parafii oraz za ofiarodawców z ulic Ks. Stabika, Katowickiej, Krzyżowej i Grunwaldzkiej.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (12.06)
uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ustanowiona z inicjatywy papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

Dzień ten ma uświadomić wiernym ich odpowiedzialność za jakość powołań kapłańskich i zachęcić do modlitwy za pasterzy. Jedną z form stałej modlitwy jest „duchowa adopcja” kapłanów tzw. margaretka.

O godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo czerwcowe w oktawie Bożego Ciała, podczas którego odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W tym dniu wspominamy także błogosławionych 108. Męczenników z czasów II wojny światowej. W kościele katowickim szczególnie: o. Ludwika Mzyka i ks. Józefa Czempiela oraz ks. Emila Szramka.

W SOBOTĘ (13.06)
Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Pierwsze wzmianki o kulcie spotykamy w XIII w. Wówczas łączono go z kultem Sercem Matki Bożej Bolesnej przebitym siedmioma mieczami. Nabożeństwo spotęgowało się dzięki objawieniom NMP w Fatimie. Tam w głównym orędziu podkreśliła pokutę, nawrócenie i modlitwę jako jedyny ratunek w trudnych sytuacjach. W czasie II wojny światowej, papież Pius XII poświęcił cały świat Niepokalanemu Sercu NMP, polecając, by uczyniły to także wszystkie katolickie narody i diecezje. Polska uczyniła to na Jasnej Górze w dniu 8 września 1946 roku.

W tym dniu przypada DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję „światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas nabożeństwa zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

W przyszłą niedzielę (14.06)
XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie, przy ulicy św. Piotra 1 zaprasza na Dni Otwarte Szkoły w terminie 28 i 29 maja 2015 r., w godzinach od 9.00 do 15.00.

Szkoła posiada bogatą ofertę edukacyjną, oferuje naukę w Liceum Ogólnokształcącym w klasie ogólnej i w klasach sportowych dedykowanych młodzieży trenującej piłkę nożną, piłkę ręczną oraz inne dyscypliny sportu.
Ponadto posiadając nowoczesne laboratoria chemiczne kształci w Technikum w zawodach: technik analityk, technik ochrony środowiska, technik technologii chemicznej i technik elektronik.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły i do jej odwiedzenia.