Ogłoszenia 07.05 – 14.05

NIEDZIELA (07.05)
Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na Archidiecezjalne Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej, dziś o godz. 16:30 a w tygodniu o godz. 17:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

PONIEDZIAŁEK (08.05)
Uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

O godz. 18:45 w kościele pierwsza próba przed Pierwszą Komunią św. uczniów klas III A i B.

W krypcie (także o 18:45) spotkanie grupy modlitewnej.

W tym dniu wikariusz naszej parafii Ks. Paweł KACZMARCZYK obchodził będzie 7. rocznicę przyjęcia święceń prezbiteratu.


W ŚRODĘ (10.05)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu.

W CZWARTEK (11.05)
O godz. 18.45 w kościele druga próba przed komunią uczniów klas III A i B i ich rodziców.

W kancelarii parafialnej o 19.00 druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK (12.05)
Wspomnienie św. Pankracego, męczennika i świętych męczenników Nereusza i Achillesa.

O godz. 18:45 w kościele pierwsza próba przed Wczesną Komunią św.

O godz. 18:45 spotkanie kandydatów do Bierzmowania w krypcie.

W tym dniu Papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Fatimy z okazji 100, rocznicy objawień fatimskich. Tam też Ojciec Święty kanonizuje błogosławione dzieci fatimskie Franciszka i Hiacyntę Marto.

W SOBOTĘ (13.05)
Wspomnienie NMP Fatimskiej czyli 100. rocznica objawień w Fatimie, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 9:00 Spowiedź św. przed Pierwszą Komunią dla uczniów klas III A i B oraz ich rodziców. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, czyli różaniec i procesję z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Procesje, będące pamiątką kolejnych objawień Matki Najświętszej dzieciom fatimskim, odbywać się będą do października, każdego 13. dnia miesiąca o godz. 17.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Karteczki z intencjami fatimskimi, które odczytamy podczas Różańca św. prosimy przynosić do zakrystii (nie wrzucać do skarbonek!). Podczas nabożeństwa różańcowego zebrana zostanie kolekta przeznaczona na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

W tym dniu 11. rocznicę święceń kapłańskich obchodzić będzie wikariusz naszej parafii Ks. Krzysztof PATAS.

W sobotę w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla święcenia kapłańskie. Polecajmy Bogu w tym tygodniu diakonów przygotowujących się do tych święceń na rekolekcjach.

W przyszłą niedzielę (14.05)
V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kolekta (specjalna) na remont murów naszego kościoła.

O godz. 10.30 pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Św. Dzieci z rodzicami zbiorą się o godz. 10.00 przed probostwem.