Ogłoszenia 06.11 – 13.11

NIEDZIELA (06.11)
Celem kończącego się dziś Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci modlitewnej o zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci są między innymi zalecania za zmarłych. W naszym kościele różaniec za nich o godz. 7.30 i 17.30. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zakup opału do naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

W dzisiejszym Oremusie znajdziemy plan kolędy. W tym roku zaczynamy od „Pnioków” w sobotę 26 listopada. Zachęcamy by przeżyć ten dzień w atmosferze rodzinnej. Uczniów prosimy by przygotowali zeszyty do katechezy.

W PONIEDZIAŁEK (07.11).
O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej (wspólna modlitwa brewiarzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu).

WE WTOREK (08.11)
O godz. 19.00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (09.11)
Święto Rocznicy Poświęcenia (1688 r.) Bazyliki Laterańskiej – pierwszej katedry Rzymu. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej 6. spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych, którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (10.11)
Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wielkiego obrońcy nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.

O godz. 19.00 w kancelarii druga nauka przedślubna. Przypominamy wszystkim narzeczonym, że Dekanalny Dzień Skupienia dla nich odbędzie się w naszej parafii w sobotę 19 listopada. Udział w tym spotkaniu obok trzech nauk przedślubnych jest dla każdej pary obowiązkowy.

W PIĄTEK (11.11)
Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – patrona żołnierzy, dzieci, hotelarzy, kapeluszników, kowali, krawców, młynarzy, podróżników, tkaczy, więźniów, przywoływany przeciwko pijaństwu i burzy.

Jest to NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI (98. rocznica). W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie.
Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. W naszych modlitwach będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.

W naszym kościele w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9.30.

W SOBOTĘ (12.11)
Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (13.11)
XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ liturgicznie obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ 109. ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA. Kolekta tego dnia (specjalna) przeznaczona na remont organów w naszym kościele.

W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach świata nastąpi uroczyste zamknięcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

Starochorzowski Dom Kultury zaprasza na koncert pieśni patriotycznych, w niedzielę 13 listopada o godzinie 17.00.

Dziś każdej Mszy św. kwesta na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.