Ogłoszenia 06.09 – 13.09

NIEDZIELA (06.09)
Dziś XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby naszej archidiecezji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W naszej parafii dziękujemy dziś za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. chrzcielna oraz w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, a o godz. 16.30. niedzielne nieszpory.

Po każdej Mszy św. dziś i w niedzielę 13 września przy wyjściach z kościoła można składać swoje ofiary przeznaczone na nowy krzyż misyjny, który podczas Sumy w niedzielę 13 września br. zostanie poświęcony na naszym placu kościelnym.

O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Dziś o godz. 14.00 młodzież oazowa spotyka się w katowickiej archikatedrze na dorocznym Dniu Wspólnoty.

Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu młodzież oazową naszej parafii.

W PONIEDZIAŁEK (7.09)
Wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika – patrona archidiecezji katowickiej.

O godz. 18.45 w kościele rozpoczynamy co tygodniowe spotkania modlitewne. W programie spotkania: wspólna modlitwa Nieszporów z Liturgii Godzin, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Grupa modlitewna 10 września br. obchodziła będzie 3. rocznicę swoich co poniedziałkowych spotkań. Serdecznie zapraszamy!

WE WTOREK (08.09)
celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych (obchodzone już od V wieku): Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia.

W tym dniu Legion Maryi obchodzi swoje święto patronalne (powstał w Dublinie 7 września 1921 roku). Legion ma być armią, która zdobywa świat dla Chrystusa przez Maryję.

O godz. 8.00 w intencji członków Legionu Maryi naszej parafii pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy i Wielce Łaskawej, który w listopadzie br. obchodził będzie 23. rocznicę powstania w naszej wspólnocie. Zapraszamy więc wszystkich członków, auksyliatorów i sympatyków do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Zapraszamy także do wstępowania w szeregi Legionu, którego spotkania w naszej parafii odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16.00 w salce nad zakrystią.

W ŚRODĘ (09.09)
Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. Urodzona 9.IX.1881 r. w Sieprawiu. W 1887 r. udaje się do Krakowa, gdzie pracuje jako służąca. W 1912 r. wstępuje do tercjarzy św. Franciszka i tam składa świecką profesję. W czasie I wojny światowej pomaga w krakowskich szpitalach, gdzie otrzymuje przydomek „świętej panienki”. Zmarła samotnie, opuszczona przez wszystkich, wśród straszliwych cierpień, ale w głębokim zjednoczeniu z Chrystusem 12.III.1922 r. Beatyfikowana została 13 sierpnia 1991 r. przez Jana Pawła II na krakowskim Rynku. Bł. Aniela jest uważana za patronkę kobiet, które obecnie podejmują pracę jako sprzątające, lub opiekują się osobami starszymi w kraju i za granicą. Jej przykład pokazuje, że można być świętym wykonując codzienne zwykłe obowiązki takie jak: gotowanie, sprzątanie, pranie, robienie zakupów, wychowywanie dzieci…

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (10.09)
O godz. 19.00 druga nauka przedślubna w kancelarii parafialnej.
Uczniów klas trzecich gimnazjum oraz wszystkich którzy chcą przystąpić do bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek 10 września o godz. 18.45. Na spotkanie zapraszamy też rodziców.

W tym dniu 60. urodziny obchodził będzie pochodzący z naszej parafii ks. Edward CHMIEL, od 27 lipca br. proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Siemianowicach -Przełajce. Składamy mu nasze najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece św. Józefa.


W SOBOTĘ (12.09)
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – głównej patronki archidiecezji katowickiej. Imię Maryi czcimy w Kościele w sposób szczególny, ponieważ należy ono do Matki Boga, Królowej nieba i ziemi, Matki miłosierdzia. Dzisiejsze wspomnienie – „imieniny” Matki Bożej – przypominają nam o przywilejach nadanych Maryi przez Boga i wszystkich łaskach, jakie otrzymaliśmy od Boga za Jej pośrednictwem i wstawiennictwem, wzywając Jej Imienia.

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (13.09)
XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ . Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny i Światowe Dni Młodzieży 2016.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. O godz. 16.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas Różańca zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

Serdecznie zapraszamy na bardzo ciekawą i bogatą w „repertuar” wycieczko – pielgrzymkę na Mazury (Wigry, Dolina Rozpudy, Studzieniczna) i Litwę (Wilno, Troki, Kowno), którą planujemy od 7 (środa) do 11 (niedziela) października 2015 roku. Cena wyjazdu 980 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.