Ogłoszenia 06.05 – 13.05

NIEDZIELA (06.05)
Dziś w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej pierwszej grupy uczniów klas III (o godz. 10:30 A i B, o godz. 12:00 C i D). O godz. 16:00 Nieszpory komunijne.
Dzień Pierwszej Komunii św. jest dla chrześcijanina jednym z najważniejszych w życiu. Rodzice, chrzestni czy krewni uczestniczący w uroczystości nie powinni zaniedbywać okazji aby razem z dzieckiem przystąpić w tym dniu do Stołu Pańskiego, ofiarowując Komunię św. w jego intencji. Od naszej roztropności w dużym stopniu będzie zależeć, jak dziecko przeżyje ten niezwykły dzień i jakie wspomnienia zachowa na całe życie.
Częsta praktyka Komunii św. jest potrzebna by wyrabiać delikatne sumienie, by podejmować systematyczną pracę nad sobą, a nade wszystko – by umacniać więź z Panem Jezusem.

Udział w nabożeństwach – tzw. Białego Tygodnia będzie sprawdzianem jak się rozwija życie religijne Waszych dzieci i jak umiemy Bogu okazywać wdzięczność za łaskę Komunii św.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Otrzymaliśmy informację od Rektora WŚSD ks. dr. Marka PANKA, że Towarzystwo Przyjaciół Seminarium aktualizuje swoją bazę danych. Dlatego też bardzo prosimy, by zgłaszać w zakrystii chęć pozostania lub wypisania się z Towarzystwa. Także osoby, które chciałyby dołączyć do grona Przyjaciół Seminarium prosimy, by zgłaszały taką chęć w zakrystii.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci ich rodziców i chrzestnych. O godz. 21:00 dziś jeszcze Apel Jasnogórski.
Od jutra przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

W naszej parafii Dni Krzyżowe odbędą się w ramach nabożeństw majowych. I tak:
– w poniedziałek (07.05) o godz. 17.30 spotykamy się przy krzyżu na ul. Krzyżowej. Tam odbędzie się krótkie nabożeństwo błagalne z prośbą o dobre zbiory, przy śpiewie Litanii Loretańskiej przejdziemy w procesji do kościoła.
– we wtorek (08.05) o godz. 17.30 spotykamy się przy kapliczce na ul. Mariańskiej, gdzie modlić się będziemy o uświęcenie pracy ludzkiej. Następnie przy śpiewie Litanii Loretańskiej przejdziemy w procesji do kościoła;
– w środę (09.05) o godz. 17.30 – spotykamy się przy krzyżu na ul. Opolskiej. Tam modlić się będziemy za głodujących, a następnie przejdziemy do kościoła.

Zapraszamy parafian, a w szczególności wszystkich działkowiczów, do licznego udziału w Dniach Krzyżowych. Prosimy o zabranie ze sobą książeczek do nabożeństwa oraz zadbanie o miejsca rozpoczęcia nabożeństw (przydrożne krzyże i kapliczkę). Niech troska o czystość wokół nich i przyozdobienie ich kwiatami i zniczami świadczą o naszej miłości do Pana Boga i miejsca, na którym się znajdują.

W tym tygodniu próby przed Pierwszą Komunią św.:
– uczniowie klas III E i F – poniedziałek i piątek o godz. 18:45;
– dzieci do Wczesnej Komunii św. – środa godz. 16:30

PONIEDZIAŁEK (07.05)
O godz. 18:45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (08.05)
Uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (09.05)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu.

W CZWARTEK (10.05)
W kancelarii parafialnej o 19.00 pierwsza nauka przedślubna. Kwartalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych Parafii Dekanatu Chorzów odbędzie w sobotę 19 maja br. o godz. 17:15 w krypcie naszego kościoła. Przypominamy narzeczonym, że udział dniu skupienia obok trzech nauk przedślubnych jest obowiązkowy w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu Małżeństwa.

W PIĄTEK (11.05)
rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przygotowującą nas do Zielonych Świąt. Nazwa „nowenna” pochodzi od łacińskiego słowa novem – dziewięć. Oznacza ona więc dziewięć dni modlitwy. Przyjęło się, iż określenie „nowenna” dotyczy modlitwy przed świętem, w przeciwieństwie do „oktawy”, która oznacza przedłużenie uroczystości na osiem dni (w liturgii mamy oktawę Wielkanocy oraz oktawę Bożego Narodzenia i Zesłania Ducha Świętego).

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest najstarszym zgromadzeniem modlitewnym. Jest to modlitwa zalecona przez samego Pana Jezusa w dniu wniebowstąpienia.

W SOBOTĘ (12.05)
Wspomnienie św. Pankracego, męczennika i świętych męczenników Nereusza i Achillesa.
O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 9:00 Spowiedź przed Pierwszą Komunią św. klas III E i F oraz ich rodziców. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu dla wszystkich. O godz. 19.00 zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia”, podczas której modlitwą i śpiewem będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W związku z uroczystością komunijną drugiej grupy klas III w przyszłą niedzielę i nieszporami komunijnymi przypadające na ten dzień nabożeństwo fatimskie zostanie wyjątkowo odprawione już w sobotę – w wigilię wspomnienia Matki Bożej z Fatimy – o godz. 17:00. Rozpoczniemy tym samym tegoroczne nabożeństwa fatimskie, czyli różaniec i procesję z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Procesje, będące pamiątką kolejnych objawień Matki Najświętszej dzieciom fatimskim, odbywać się będą do października, każdego 13. dnia miesiąca o godz. 17.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Podczas nabożeństwa różańcowego zebrana zostanie kolekta przeznaczona na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

W sobotę w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla odbędą się święcenia kapłańskie. Polecajmy Bogu w tym tygodniu diakonów przygotowujących się do święceń na rekolekcjach w Kokoszycach.

W przyszłą niedzielę (13.05)
kolekta (specjalna) na remont murów naszego kościoła. O godz. 10.30 druga grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Św. Dzieci z rodzicami zbiorą się o godz. 10.00 przed probostwem.

Poradnia Prawna Uniwersytetu Śląskiego zaprasza osoby niezamożne, potrzebujące pomocy prawnej do skorzystania z bezpłatnej pomocy udzielanej przez studentów prawa, pod opieką pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji UŚ. Dyżury odbywają się w poniedziałki 16.30-18.00 i środy 7.30-9.30 na ul. Gwareckiej 2/7 w Chorzowie. Więcej informacji na stronie internetowej www.spp.us.edu.pl.

Zapraszamy wszystkich jubilatów przeżywających swoją 5, 10, 15, 20 itp., a szczególnie 25, 50, 55, 60 rocznicę ślubu na uroczystą Mszę Świętą w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, która odbędzie 20 maja 2018 r. o godz. 12.00. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin pod numerem tel: 519 546 196 w godz. pracy kurii, lub mailowo: d_rodzin@archidiecezjakatowicka.pl