Ogłoszenia 05.06 – 12.06

NIEDZIELA (05.06)
„Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszach Świętych również w dni powszednie o godz. 7.00 w krypcie oraz o 8.00 i 18.00 w kościele.

Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.
Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do codziennego odmawiania litanii do Bożego Serca.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone będzie na potrzeby naszej archidiecezji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16.30 nieszpory.

W dniu dzisiejszym jubileusz 50. rocznicy święceń kapłańskich obchodzi pochodzący z naszej parafii Ks. Prałat Edward POLOCZEK, a 61. rocznicę święceń wikariusz naszej parafii w latach 1964-1968 Ks. Kanonik Eugeniusz SZYSZKA.

Parafia Ewangelicko – Augsburska w Chorzowie zaprasza na koncert zespołu Mood Time Quintet z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Koncert odbędzie się w niedzielę 5 czerwca o godz. 16.00 w parafialnym ogrodzie przy ul. Dąbrowskiego 22. W razie niepogody w sali parafialnej. W czasie koncertu zapraszamy na filiżankę kawy. Wstęp wolny.

W PONIEDZIAŁEK (06.06).
Wspomnienie św. Norberta, biskupa. Jest patronem Pragi, zakonu norbertanów, sióstr norbertyanek oraz wszystkich wspólnot jego imienia.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

WE WTOREK (07.06)
po raz pierwszy Kościół obchodzi Wspomnienie bł. franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbiterów i męczenników, zamordowanych przez terrorystów 9 sierpnia 1991 r. w peruwiańskim Pariacoto.

W ŚRODĘ (08.06)
Wspomnienie św. Jadwigi, królowej, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (09.06)
O godz. 17.00 w „Galerii Pod Schodami u Józefa” otwarta zostanie wystawa plastyczna dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie przy ulicy Lompy. Tytuł wystawy: „Wiara w oczach młodego artysty”.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK (10.06)
Wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa gnieźnieńskiego, który jednak zrezygnował ze swojego urzędu i jako pustelnik osiadł na rozlewiskach Warty i Neru. W dzisiejszym rozkrzyczanym świecie niech przypomni nam o wartości ciszy i kontemplacji Boga w samotności.

W SOBOTĘ (11.06)
Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła – orędownika podczas kłótni, sporów, smutku oraz burz gradowych. Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (12.06)
X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

W tym dniu odbędzie się doroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich. Początek o godz. 10.30.

W sobotę 18 czerwca br. organizowana jest pielgrzymka do Rud Raciborskich. Wyjazd o godz. 7.45. Koszt 45 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej.