Ogłoszenia 05.02 – 12.02

NIEDZIELA (05.02)
Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, na godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

W PONIEDZIAŁEK (06.02).
Wspomnienie św. Pawła Miki i jego 25. Towarzyszy – pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu. W tym dniu Kościół wspomina także św. Rewokatę, męczennicę której relikwie obok relikwii innego męczennika św. Placyda, znajdują się w ołtarzu, na którym codziennie sprawowana jest Najświętsza Ofiara w naszym kościele.

O godz. 18:45 spotkanie grupy modlitewnej. Serdecznie zapraszamy.

WE WTOREK (07.02)
Wspomnienie bł. Piusa IX, papieża. O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

Spotkanie Lektorów odbędzie się we wtorek o godz. 18.45 na probostwie.

W ŚRODĘ (08.02)
Wspomnienie św. Hieronima Emilianiego, zakonnika – patrona opuszczonych dzieci i sierot, założyciela Zgromadzenia Kleryków Regularnych z Somaschy opiekującego się sierotami i biednymi; oraz wspomnienie św. Józefiny Bakhity zwanej „szczęśliwą”, dziewicy.

W CZWARTEK (09.02)
Wspomnienie św. Apolonii, dziewicy i męczennicy – patronki wyzwanej w chorobach zębów i dziąseł.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK (10.02)
Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, siostry św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej 2. spotkanie w ramach Katechumenatu.

W SOBOTĘ (11.02)
przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.

W tym dniu odbędzie się parafialny dzień chorych. Od godziny 10.30 zapraszamy na spowiedź, Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych oraz błogosławieństwem indywidualnym o godzinie 11.00. Serdecznie prosimy już dziś o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (12.02)
VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na nowe tabernakulum. Wykonane zostało zgodnie z projektem i pod nadzorem autora projektu inżyniera architekta Krzysztofa Gorgonia przez firmę p. Kopycioka z Katowic, specjalizującą się budowaniu tabernakulów od ponad 40 lat.

Urząd miasta zachęca do zmiany systemów ogrzewania w naszych mieszkaniach i przejścia na system ekologiczny. Można odzyskać do 80% wartości urządzenia grzewczego. Wnioski można składać w pokoju 413.

Centrum Nauki „Żak” w Chorzowie prowadzi nabór do dwuletnich szkół policealnych oraz liceum dla dorosłych w kierunkach: Administracja, Rachunkowość, BHP, Informatyka, florystyka, Technik Usług Kosmetycznych. Nauka jest bezpłatna.

Parafia św. Jadwigi zaprasza na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w Domu Parafialnym przy ul. Chrobrego 17 w sobotę 25 lutego od godz. 19.00. Koszt 65 zł od osoby. Zapisy kancelarii parafii św. Jadwigi.

W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda, są jakieś strapienia, panuje głód. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy zwykłej, samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom, które nie doznały w swym życiu zbyt wiele serca. Dzielmy się z tymi, którzy doświadczają niedostatku, a Pan Bóg z pewnością nam to wynagrodzi.