Ogłoszenia 04.10 – 11.10

NIEDZIELA (04.10)
Dziś XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych.

Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci części ich członków. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nowe róże. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

Ponadto w naszej parafii działa Róża Rodziców, która skupia rodziców podejmujący modlitwę różańcową za dzieci. Zapraszamy do przyłączenia się do tej szczególnej modlitwy.

Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. Zapraszamy również na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele o 16.15. Przypominamy, że każdego dnia modlimy się wspólnie za mieszkańców kolejnych ulic leżących w granicach administracyjnych naszej parafii. Dziś na 16.15 zapraszamy szczególnie serdecznie mieszkańców ulic Miłej i Sąsiedzkiej.

W PONIEDZIAŁEK (05.10)
Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy – Apostołki Miłosierdzia Bożego. Zawdzięczamy jej przypomnienie prawdy o nieodwołalnej miłości Boga do człowieka; oraz wspomnienie św. Placyda, męczennika. Jego relikwie (obok relikwii św. Rewokaty, męczennicy) znajdują się w naszym ołtarzu posoborowym, na którym codziennie odprawiana jest Eucharystia.

O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy na chwilę wspólnotowej modlitwy.

WE WTOREK (06.10)
Wspomnienie świętego Brunona z Kolonii, prezbitera – patrona Zakonu Kartuzów.

W ŚRODĘ (07.10)
Wspomnienie NMP Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Jest to zarazem święto patronalne Żywego Różańca, czyli róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na codzienną modlitwę przed Mszą św. o godz. 8.00.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do patrona naszej parafii św. Józefa. O godz. 18.45 w kościele kolejna katecheza biblijna, którą wygłosi ks. Paweł KACZMARCZYK.

Od 17.00 do 19.00 w kancelarii parafialnej czynny będzie Punkt Konsultacyjny, w którym można uzyskać pomoc w sprawach różnego rodzaju uzależnień.

W CZWARTEK (08.10)
W tym dniu jubileusz 50. rocznicy urodzin obchodził będzie pochodzący z naszej parafii ks. Leszek SWOBODA od 2012 roku proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Gaszowicach. Polecajmy go w naszych modlitwach.

O godz. 19.00 w kancelarii druga nauka przedślubna. Informujemy, że Kwartalny Dzień Skupienia dla par, które chcą przyjąć sakrament małżeństwa do końca lutego 2016 roku odbędzie się 21 listopada br. (sobota) o godz. 17.15.
Przypominamy, że udział w Dniu Skupienia jest obok trzech nauk przedślubnych OBOWIĄZKOWY.

W PIĄTEK (09.10)
Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa krakowskiego, uczestnika Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; uznawany za naszego pierwszego historyka.

W SOBOTĘ (10.10)
Wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy – Założycielki Zgromadzenia Sióstr Felicjanek; św. Dionizego, biskupa i Towarzyszy męczenników oraz św. Jana Leonardiego, prezbitera – Założyciela Kongregacji Kleryków Regularnych pod Opieką Matki Bożej.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 16.30 co tygodniowa Msza św. w języku niemieckim. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Serdecznie zapraszamy w sobotę 10 października o godz. 20.00 na Mszę Świętą w intencji rodzin naszej parafii. Po niej razem z młodzieżą naszej parafii podejmiemy refleksję nad nauczaniem Świętego Jana Pawła II dotyczącego rodziny. Eucharystią i czuwaniem włączymy się w obchody XV Dnia Papieskiego.

W przyszłą niedzielę (11.10)
XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona na opał do naszego kościoła.
Gościć będziemy w naszej parafii w tym dniu ks. Emanuela PIETRYGĘ, proboszcza parafii św. Jadwigi Śląskiej, który został zatwierdzony przez ks. abpa Wiktora SKWORCA na koordynatora odpowiedzialnego za wszelkie inicjatywy związane z przygotowaniem Światowych Dni Młodzieży 2016 w rejonie chorzowskim. By usprawnić przygotowania ŚDM w naszej Archidiecezji jest siedmiu księży koordynatorów w siedmiu rejonach. Ks. E. Pietryga wygłosi kazania i przedstawi aktualne przygotowania do ŚDM w naszym mieście.

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XV DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu bł. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną kwestę po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę.