Ogłoszenia 04.05. – 11.05.

Niedziela (04.05)
Serdecznie witamy dziś w naszej parafii naszego tegorocznego kaznodzieję odpustowego ks. Doktora Jana GRZESICĘ. Dzisiejszą Sumę odpustową o godz. 12.00 i następującą po niej procesję teoforyczną dookoła kościoła uświetni orkiestra dęta. Zapraszamy dziś szczególnie serdecznie na godz. 16.30 na uroczyste Nieszpory odpustowe. W otoczeniu kościoła od godz. 15.40 odbędzie się XIV Festyn Odpustowy „U JÓZIA”. Serdecznie zapraszamy do rodzinnego spędzenia czasu na atrakcjach przygotowanych z okazji „imienin Parafii”.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O godz. 10.30 dziś Msza św. w int. dzieci obchodzących pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, a o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W poniedziałek (05.05)
O godz. 18.45 pierwsza próba przed komunią uczniów klas II A i B i ich rodziców. O godz. 18.45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej.

We wtorek (06.05)
obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.

W środę (07.05)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa – naszego Patrona. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.45 w kościele 15. Spotkanie biblijne. Zapraszamy.

W czwartek (08.05)
Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

O godz. 18.45 druga próba przed Pierwszą Komunią św. uczniów klas II A i B oraz ich rodziców. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W sobotę (10.05)
Na godz. 10.00 do Spowiedzi św. przed pierwszą Komunią św. przyjdą uczniowie klas II A i B ze swoimi rodzicami. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Tego dnia wikariusz naszej parafii ks. Paweł KACZMARCZYK obchodził będzie 4. rocznicę swoich święceń kapłańskich, a pochodzący z naszej parafii kapłani obchodzą rocznice święceń prezbiteratu 17. ks. Marcin LEDWOŃ, obecnie wikariusz parafii p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym, a 6. ks. Rafał BORKOWY, obecnie wikariusz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku Nowinach. Ponadto proboszcz zaprzyjaźnionej parafii p. w. Św. Piotra Apostoła w Termoli, padre Vincezno RONZITTI obchodził będzie tego dnia 62. rocznicę urodziny. Polecajmy wspomnianych kapłanów w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę (11.05)
IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. Podczas Sumy grupa dzieci klas II (A i B) przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Zbiórka dzieci i ich rodziców o godz. 10.00 przed probostwem. Nieszpory komunijne w tym dniu już o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. osoby niepełnosprawne poproszą o wsparcie materialne, którą przeznaczą na dofinansowanie swoich letnich rekolekcji.

W przyszłą niedzielę w „Gościu Niedzielnym” znajdzie się płyta DVD z głośnym filmem „Cristiada”. Opowiada opartą na faktach historię ludzi, którzy decydują się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Cena tego numeru „Gościa” ze względu na film wyniesie 7 zł.

W naszym kościele nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu o 17.30.