Ogłoszenia 03.12 – 10.12

NIEDZIELA (03.12)
Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w naszym kościele dla dzieci: w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18:00, a w czwartek i piątek o godz. 7:00; dla młodzieży w piątki o godz. 19:00 oraz dla dorosłych w soboty o godz. 7:00, niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Dzieci przynoszą lampiony i uczestniczą w procesji z kapłanem i służbą liturgiczną na wejście.

Niech nie zabraknie także w czasie tegorocznego Adwentu podejmowanych dobrowolnie umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu.

Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie.
„Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary na bieżące potrzeby naszej Parafii.

O godz. 15:00 dziś jeszcze Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Od godz. 14:00 kolęda dziś na ulicy:
1. Ks. Stabika 24, 22, 20
2. Katowicka 134 A (od dołu), 134 (od góry)
3. Katowicka 134 A (od góry), 134 B (od góry)

PONIEDZIAŁEK (04.12)
Wspomnienie św. Barbary z Nikomedii, dziewicy i męczennicy – patronki archidiecezji katowickiej, a także górników, dobrej śmierci, architektów i więźniów, artylerzystów, marynarzy i murarzy.

O godz. 8:00 Msza św. barbórkowa za wszystkich górników naszej parafii, zarówno tych czynnych zawodowo, jak i będących dziś na emeryturze i rencie górniczej oraz ich rodzin.
Zapraszamy cała brać górniczą do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

W tym dniu obchodzimy również Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo św. Barbary będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy.

O godz. 18:45 spotkanie grupy modlitewnej (wspólna modlitwa brewiarzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu).

We WTOREK (05.12)
O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (06.12)
Wspomnienie św. Mikołaja z Myry Licyjskiej, biskupa – patrona dzieci, kupców, marynarzy, młodych małżeństw, strażników, studentów, rybaków, kowali, żeglarzy, cukierników, flisaków, piekarzy, młynarzy, notariuszy, jeńców, piwowarów i bednarzy. Święty Mikołaj sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. W Kościele Wschodnim do dzisiaj doznaje wyjątkowej czci; w każdej cerkwi znajduje się jego ikona. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Patrona naszej parafii – Świętego Józefa.

O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu dla tych, którzy nie ukończyli katechezy na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (07.12)
Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa – patrona pszczelarzy, pasieczników i piernikarzy. Był biskupem Mediolanu. Doskonały kaznodzieja, obrońca słusznych praw Kościoła, autor wielu pięknych tekstów liturgicznych (m. in. Te Deum).

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (08.12)
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – prawda ta pochodzi z czasów apostolskich. Została oparta na objawieniu Bożym i Tradycji. Choć zawsze towarzyszyła wierzącym, to jednak obchody uroczystości kształtowały się na przestrzeni dziejów. Właściwą rangę w Kościele zyskała dopiero 8 XII 1854 roku, kiedy papież Pius IX ogłosił dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi. Rzymianie na tę okoliczność wystawili na placu Hiszpańskim potężną kolumnę, na której umieścili posąg Maryi błogosławiącej Wieczne Miasto. Do dziś, co roku 8 grudnia, wierni wraz z Papieżem składają przy niej symboliczne dary z kwiatów i modlą się o Jej wstawiennictwo.

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. A w tym dniu w naszym kościele dodatkowe Msze św. o godz. 9:30 i 16:30. W tym dniu NIE BĘDZIE RORAT.

W tym dniu Legion Maryi naszej parafii serdecznie zaprasza na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem podczas tzw. „Godziny Łaski” w godz. od 12.00 do 13.00. To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołamy wykorzystać ją całą. Im więcej
czasu spędzimy z Maryją, tym więcej łask spłynie na nas i tych, których nosimy w sercu. Dlatego postarajmy się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliżmy się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile nas stać. Każda chwila, którą spędzimy przytuleni do obietnicy Matki Bożej, okaże się dla nas bezcenna. ZAPRASZAMY!

W SOBOTĘ (09.12)
Wspomnienie św. Juana Diego Cauhtlaotzin, Indianina, któremu objawiła się Matka Boża w Guadelupe. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu 64. rocznicę urodzin obchodził będzie Proboszcz naszej parafii Ks. Antoni KLEMENS. Na Mszę św. w jego intencji oraz w intencji wikariusza naszej Parafii Ks. Krzysztofa BEDNARKA (który swoje 29. urodziny obchodził będzie 15 grudnia br.) zapraszamy w przyszłą niedzielę – 10 grudnia – o godz. 10.30.

Od godz. 14:00 kolęda w sobotę na ulicy:
1. Katowicka 136A (od dołu); 136 (od góry)
2. Katowicka 136a (od góry); 136B (od góry)
3. Rymera 11, 9, 7

W przyszłą niedzielę (10.12)
DRUGĄ NIEDZIELĘ ADWENTU kolekta przeznaczona będzie na świąteczny wystrój naszego kościoła.

W tym dniu przypada także 18. DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI KATOLICKIEMU NA WSCHODZIE. Po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła przeprowadzona zostanie kwesta na ten cel.

Kolęda w tym dniu od godz. 14:00 na ulicach:
1. Gruntowa 13, 11a, 11, 9, 7a, 7, 5a, 5, 3, 1;
Gościnna 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 24, 20, 18, 12, 6, 4, 2;
Stacyjna 5, 7; Ogrodowa 5, 7, 11, 13, 15, 27, 29, 31, 33
2. Nowa 2 (od dołu)
3. Ligonia 11, 13, 12, 15, 17

Gość Niedzielny i Mały G.N. potrzebny dzieciom w czasie Rorat. W środku – lampion.
Dziękuję bardzo w imieniu Hospicjum za obfitą zbiórkę – prawie 4000,zł. – najwięcej ze wszystkich parafii chorzowskich. Środki te pozwalają na przyjęcie dodatkowych pacjentów poza kontraktem NFZ, oczekujących na leczenie.