Ogłoszenia 03.07 – 10.07

NIEDZIELA (03.07)
Dzisiejsza Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą .
Rozpoczęły się wakacje. Niektórzy nasi parafianie korzystają już z tego czasu wypoczynku. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony, a także bezpieczeństwo dla wszystkich pracujących na roli.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na Archidiecezjalne Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Na godz. 16.30 zapraszamy dziś jeszcze na niedzielne nieszpory.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 7.00 i sobotnich Mszy św. w języku niemieckim o godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. w soboty wakacyjne od 17.30.

W lipcu i sierpniu kancelaria urzęduje:
poniedziałki i środy od 9.00 do 11.30
wtorki i piątki od 15.30 do 17.00

Dziękujemy za ofiarowane intencje mszalne kapłanom naszym, którzy odprawiają je w czasie urlopów. Zachęcamy wszystkich którzy mają takie powinności wobec swoich bliskich, aby korzystać z tego sposobu wdzięczności czy zadośćuczynienia. Można te intencje składać w kancelarii parafialnej.

W PONIEDZIAŁEK (04.07).
Wspomnienie św. Elżbiety, królowej – patronki Portugalii, Coimbry i Saragossy. Zwana jest „aniołem pokoju” jako orędowniczka podczas udręk wojny. Jest także patronką III Zakonu św. Franciszka.

WE WTOREK (05.07)
Wspomnienie świętej Marii Goretti, dziewicy i męczennicy – patronki młodzieży oraz wspomnienie świętego Antoniego Marii Zaccarii, prezbitera – założyciela Stowarzyszenia Kleryków Świętego Pawła, zwanych Barnabitami, aby pracowało nad naprawą obyczajów wśród wiernych.

W ŚRODĘ (06.07)
Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, która żyła w latach 1863-1922 i dużo zrobiła dla misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała. Swoimi modlitwami obejmiemy w tym dniu wszystkich misjonarzy i misjonarki, zwłaszcza z naszej diecezji.

W tym dniu przypada także Wspomnienie NMP Uzdrowienie Chorych. Jest to święto patronalne Apostolstwa Chorych. Maryja – solidarnie z synem współcierpi. Jako najlepsza matka chce użyć cierpieniom swych dzieci. Według tradycji już w Efezie Matka Boża znana była jako Uzdrowienie Chorych. Dzisiaj spieszą do Niej pielgrzymki do różnych sanktuariów. Nikt nie odchodzi od Matki nie otrzymując stosownego dla siebie daru – niezbędnego i na tę chwilę niezastąpionego – chociaż nie zawsze tego, o który się prosiło. Ona najlepiej wie czego nam potrzeba. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

W tym dniu odbędzie się 50 Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 10.00 w bazylice jasnogórskiej. W programie pielgrzymki: o godz. 11.00 Msza św., o 13.30 Droga Krzyżowa na Wałach oraz o 14.30 Nabożeństwo Lourdzkie.

O godz. 8.00 w naszym kościele Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (07.07)
O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (08.07)
Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera – niezwykle gorliwego franciszkanina, związanego z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; był wspaniałym kaznodzieją i spowiednikiem.

W SOBOTĘ (09.07)
Wspomnienie św. Augustyna Zhao Rong i 119 Towarzyszy Męczenników. To pierwszy chiński kapłan męczennik, który wchodzi w skład 120 osobowej grupy zamęczonych wyznawców Chrystusa. Są wśród nich w większości europejscy zakonnicy – członkowie zgromadzeń (jezuici, franciszkanie, dominikanie, salezjanie i członkowie Paryskich Misji Zagranicznych), którym Stolica Apostolska powierzyła prowadzenie misji w Chinach.

Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu przypada 9. rocznica śmierci śp. ks. Piotra RADOSZA, wikariusza naszej parafii w latach 2005-2006. Jest pochowany w rodzinnym grobowcu w Zawierciu.

W przyszłą niedzielę (10.07)
XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na zapłacenie należności za ekspertyzę stanu murów naszego kościoła. Koszt ekspertyzy to prawie 35 tysięcy złotych.

Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.

Wakacje to również czas żniw dla sekt, jak informuje Śląskie Centrum Informacji o Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych „Kana” w Katowicach. Młodzi ludzie szukają atrakcyjnych okazji spędzenia czasu, wyjeżdżają z domu. Wobec nieletnich, których chroni Kodeks Rodzinny, sekty nie stosują technik głębokiego werbunku. Najważniejsze wobec osób, które nie ukończyły 18. roku życia, jest stworzenie pozytywnego wizerunku tej grupy, nawiązanie kontaktu. Wiele sekt stosuje tzw. technikę oswajania, zapraszając na organizowane w lecie atrakcyjne wyjazdy, w których programie jest to, co modne i ciekawe, np. nauka języków obcych, szeroki wachlarz zajęć rekreacyjnych. A następnie w programie przemycają ważne dla nich treści, niekoniecznie zgodne z naszym światopoglądem. Zwróćmy zatem uwagę na to, kto jest organizatorem wyjazdu, w którym chcą uczestniczyć nastoletnie dzieci.

Informujemy, że stały konfesjonał w kościele św. Jadwigi w Chorzowie w okresie wakacji będzie dostępny tylko w godzinach popołudniowych od 15.30-18.00.
Jubileuszowa 40. Chorzowska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach 26-30 sierpnia br. Koszt 120 zł od osoby. Zapisy w parafiach św. Antoniego, NMP, Dobrego Pasterza i św. Jadwigi.