Ogłoszenia 03.06 – 10.06

NIEDZIELA (03.06)
Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

„Dziękujemy za niepodległość” pod tym hasłem odbywa się dziś w całym Kościele w Polsce XI DZIEŃ DZIEKCZYNIENIA, w którym dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Centralne obchody tego święta odbędą się dziś w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Dziś jeszcze w naszym kościele o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16:30 nabożeństwo czerwcowe i procesja w Oktawie Bożego Ciała dookoła kościoła.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Wydział zaprasza do podjęcia studiów, oferując nowoczesne kształcenie na interesujących kierunkach. Rozpoczęła się rekrutacja na teologię oraz na nauki o rodzinie, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Do włączenia się w społeczność Wydziału zaproszone są osoby zainteresowane zgłębianiem wiedzy o Bogu i o rodzinie. Absolwenci Wydziału podejmują pracę między innymi w szkole jako (poszukiwani obecnie w wielu miejscach) nauczyciele religii oraz w instytucjach profesjonalnie pomagających rodzinie.
W nadchodzącym tygodniu od poniedziałku do piątku serdecznie zapraszamy o godz. 17:30 na nabożeństwa czerwcowe w Oktawie Bożego Ciała. Postarajmy się, by Boża obecność i działanie oddziaływały również na nasze codzienne wybory, a nasz Pan i Bóg niech wspiera nas swoją mocą i błogosławieństwem, o które prośmy idąc za Nim w eucharystycznej procesji. Tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

PONIEDZIAŁEK (04.06)
O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

We WTOREK (05.06)
Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika – patrona Niemiec, kasjerów, krawców, księgarzy i piwowarów. O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (06.06)
Wspomnienie św. Norberta, biskupa. Jest patronem Pragi, zakonu norbertanów, sióstr norbertanek oraz wszystkich wspólnot jego imienia. O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa.

W tym dniu o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się KONCERT ORGANOWY. Po raz pierwszy, po gruntownym remoncie usłyszymy nasze organy zbudowane w 1907 roku przez firmę Martin Binder & Sohn w całej pełni. Koncert w wykonaniu Prof. Juliana Gembalskiego zawierać będzie: utwory organowe wybitnych kompozytorów oraz improwizacje nt. pieśni ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

Po Mszy św. wieczornej o 18.45 w krypcie odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

W CZWARTEK (07.06)
Wspomnienie bł. kapłanów franciszkańskich Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, męczenników, zamordowanych przez terrorystów 9 sierpnia 1991 r. w peruwiańskim Pariacoto.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (08.06)
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ustanowiona z inicjatywy papieża Jana Pawła II 24. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Dzień ten ma uświadomić wiernym ich odpowiedzialność za jakość powołań kapłańskich i zachęcić do modlitwy za pasterzy. Jedną z form stałej modlitwy jest „duchowa adopcja” kapłanów tzw. margaretka.

O godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo czerwcowe w oktawie Bożego Ciała, podczas którego odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W SOBOTĘ (09.06)
Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ok godz. 13 w kościele odbędzie się mini-koncert w ramach objazdowych wykładów: „Szlakiem śląskich organów”. Prelekcje i prezentacyjne koncerty poprowadzi prof. Julian Gembalski.

Dekretem Metropolity Katowickiego od soboty 9 czerwca do czwartku 21 czerwca posługiwać będzie w naszej Parafii tegoroczny neoprezbiter Ks. Mateusz MRYKA z Tychów.

W przyszłą niedzielę (10.06)
X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na bieżące potrzeby naszej Parafii.

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach w niedzielę 10 czerwca. Rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 13.30.

III Archidiecezjalna Pielgrzymka do Lourdes odbędzie się w dn. 5–13 maja 2019 r. Przejazd do Światowego Sanktuarium Chorych specjalnym pociągiem z Katowic. Zapisy od września br.