Ogłoszenia 02.12 – 09.12

NIEDZIELA (02.12)
Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone będzie na zakup nowego wyświetlacza pieśni do naszego kościoła. Planujemy założyć duży ekran na bazie telewizyjnej. Koszt urządzenia wyniesie 20.800 zł. Chcielibyśmy zamontować to nowe urządzenie na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.
Po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła kwesta na rodziny z Aleppo, które nasza parafia od ponad roku wspiera materialnie.
O godz. 15:00 dziś jeszcze Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16:30 nieszpory.

Od godz. 14:00 kolęda dziś na ulicach:
1. 11 Listopada 49, 51, Grunwaldzka 14, 14A
2. Grunwaldzka 2, 2A, 4, 4A, 6
3. Rodziny Oswaldów 15, 13, 11, 9, 7, 5, 3

Parafia Ewangelicko – Augsburska im. Marcina Lutra w Chorzowie przy ul. Powstańców Śląskich serdecznie zaprasza dziś na 8. PARAFIALNY KIERMASZ ADWENTOWY. Na stoiskach można będzie kupić między innymi: wieńce adwentowe, ozdoby i kartki świąteczne, świece, ciasta i ciasteczka, gorącą kawę, herbatę i różnego rodzaju adwentowe napoje oraz dania małej gastronomii. W czasie trwania kiermaszu przewidziano kwestę na paczki dla dzieci, a wolontariusze Fundacji MAM MARZENIE zorganizują stoisko z pluszakami, aby zebrać pieniądze na spełnienie marzenia jednej ze swoich podopiecznych.
Ponadto w kościele będą się odbywały koncerty różnych wykonawców.:
11:30 – 12:00 – występ i prezentacja podopiecznych chorzowskiej Chrześcijańskiej Fundacji Wiara, Nadzieja, Miłość
12:20 – 13:00 – występ chóru „Cantate” z ewangelickiej parafii z Jaworza pod dyr. Małgorzaty Pękala-Ogrodnik
13:15 – 14:00 – występ Miejskiej Orkiestry Dętej „Chorzów” z Chorzowa
Pomiędzy występami proboszcz Parafii ks. Bogusław CICHY zaprasza na zwiedzanie kościoła połączone z prelekcją o historii kościoła, chorzowskiej parafii ewangelickiej, luteranizmu, adwentowych zwyczajów i tradycji.

Zachęcamy, by w domach przygotować tradycyjne symbole adwentowe: wieniec, lampion i kalendarz adwentowy. Nie może też zabraknąć naszego udziału we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej. W naszym kościele będą one: dla dzieci: w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18:00, a w czwartki i piątki o godz. 7:00; dla młodzieży w piątki o godz. 19:00 oraz dla dorosłych w soboty o godz. 7:00. Niech pobożny w nich udział będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Przypominamy, że dzieci przynoszą lampiony i uczestniczą w procesji na wejście wraz z kapłanem i służbą liturgiczną.

W PONIEDZIAŁEK(03.12)
Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – patrona misji i misjonarzy, marynarzy, orędownika w czasie zarazy i burz, nazywany największym misjonarzem świata. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjonarzach duchownych i świeckich.
Po Roratach w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (04.12)
Wspomnienie św. Barbary z Nikomedii, dziewicy i męczennicy – patronki archidiecezji katowickiej, górników, dobrej śmierci, architektów i więźniów, artylerzystów, marynarzy i murarzy.

O godz. 8:00 Msza św. barbórkowa za wszystkich górników naszej parafii, zarówno tych czynnych zawodowo, jak i będących dziś na emeryturze i rencie górniczej oraz ich rodzin. Zapraszamy cała brać górniczą do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

W tym dniu obchodzimy również 16. Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo św. Barbary będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy.
Po Roratach w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (05.12)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej Katechumenat, a po Roratach w kościele Wieczór Uwielbienia.

W CZWARTEK (06.12)
Wspomnienie św. Mikołaja z Myry Licyjskiej, biskupa – patrona dzieci, kupców, marynarzy, młodych małżeństw, strażników, studentów, rybaków, kowali, żeglarzy, cukierników, flisaków, piekarzy, młynarzy, notariuszy, piwowarów i bednarzy. Święty Mikołaj sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. W Kościele Wschodnim do dzisiaj doznaje wyjątkowej czci; w każdej cerkwi znajduje się jego ikona. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18:00 Msza św. o powołania. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (07.12)
Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa – patrona pszczelarzy, pasieczników i piernikarzy. Doskonały kaznodzieja, obrońca słusznych praw Kościoła, autor wielu tekstów liturgicznych między innymi Te Deum.

Jest to zarazem PIERWSZY PIATEK MIESIĄCA. Roraty godz. 7:00 w int. dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Serca Jezusowego.

W SOBOTĘ (08.12)
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu NIE BĘDZIE RORAT. Dodatkowe Msze św. o godz. 9:30 i 16:30 w int. Dzieci Maryi, podczas tej Eucharystii do wspólnoty przyjęte zostaną nowe dziewczęta oraz nastąpi wręczenie i zmiana medalików.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. w int. Parafialnego Koła Różańcowego. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Legion Maryi naszej parafii serdecznie zaprasza w sobotę na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem podczas tzw. „Godziny Łaski” w godz. od 12:00 do 13:00. To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołamy wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzimy z Maryją, tym więcej łask spłynie na nas i tych, których nosimy w sercu. Dlatego postarajmy się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliżmy się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile nas stać. Każda chwila, którą spędzimy przytuleni do obietnicy Matki Bożej, okaże się dla nas bezcenna. ZAPRASZAMY!

Od godz. 14:00 kolęda w sobotę na ulicy:
1. Rodziny Oswaldów 51, 49, 47, 43, 41, 39, 35, 33, 31, 29, 25, 21, 19, 17
2. Rodziny Oswaldów 14, 16, 18, 20, 22, 24
3. Rodziny Oswaldów 2, 4, 6, 8, 10, 12

W przyszłą niedzielę (09.12)
DRUGĄ NIEDZIELĘ ADWENTU kolekta na świąteczny wystrój naszego kościoła. Wolontariusze z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Świętochłowicach przeprowadzą w tym dniu w naszej parafii niedzielę misyjną, na której przedstawią nam swoją pracę w kraju i na misjach. W tym roku przygotowują się do wyjazdu do Sierra Leone dlatego będą prosić o pomoc. Przed kościołem będzie wystawa i sklepik misyjny, w którym będzie można pooglądać i nabyć rzeczy wykonane w Afryce.

W tym dniu przypada 19. DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI KATOLICKIEMU NA WSCHODZIE. W naszej parafii kwesta na ten cel zostaje przeniesiona na niedzielę 16 grudnia.

O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspierają młodzież naszej parafii w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

Podczas Mszy św. o godz. 12:00 dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. uroczyście poświęcimy medaliki.

Kolęda w tym dniu od godz. 14:00
1. Łagiewnicka 105, 101, 106, 104, 102
2. Łagiewnicka 118, 116, 114, 112, 110, 108
3. Łagiewnicka 98, 96, 94 /tzw. „Oswaldów Park”- nowe domy/

Kolejny już raz chcemy wspomóc najbiedniejsze osoby z naszej parafii organizując świąteczną paczkę. W kancelarii parafialnej znajdują się koperty zawierające informacje o rodzinach i ich potrzebach. Zapraszamy do szczodrości i wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywie.
Osoby, które chciałyby wspomóc naszą akcję jednak nie mogą sobie pozwolić na zorganizowanie paczki, mogą przynosić na probostwo trwałe produkty żywnościowe (słodycze, konserwy, kasze, ryże, makarony, kawy, herbaty itp.), środki czystości (proszki do prania, płyny do mycia, mydła, żele pod prysznic itp.) lub złożyć ofiarę pieniężną w kancelarii parafialnej.