Ogłoszenia 02.10 – 09.10

NIEDZIELA (02.10)
W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.15, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla mieszkańców ulic Stawowej i Kwiatowej oraz wszystkich parafian.

Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 16.15. Przypominamy, że każdego dnia modlimy się wspólnie za mieszkańców kolejnych ulic leżących w granicach administracyjnych naszej parafii.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś gościmy w naszej parafii Ojców Oblatów, którzy głoszą kazania oraz rozprowadzają kalendarze na rok 2017 na wsparcie Misji Świętych prowadzonych przez to Zgromadzenie.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Dziś przypada także liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 zebranym w kościele dzieciom udzielimy specjalnego błogosławieństwa Aniołów Stróżów.

Dziś przypada także 19. rocznica śmierci śp. ks. Alojzego WILKOSZYŃSKIEGO, wikariusza naszej parafii w latach 1954-56. Jest pochowany w Katowicach-Szopienicach. Polecamy jego duszę modlitwom parafian.

W PONIEDZIAŁEK (03.10).
O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy na chwilę wspólnotowej modlitwy.

WE WTOREK (04.10)
Wspomnienie świętego Franciszka (Jana Bernardone) z Asyżu, zakonnika – patrona Akcji Katolickiej i ochrony środowiska (ekologii).

W ŚRODĘ (05.10)
Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy – Apostołki Miłosierdzia Bożego. Zawdzięczamy jej przypomnienie prawdy o nieodwołalnej miłości Boga do człowieka; oraz wspomnienie św. Placyda, męczennika. Jego relikwie (obok relikwii św. Rewokaty, męczennicy) znajdują się w naszym ołtarzu posoborowym, na którym codziennie odprawiana jest Eucharystia.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do patrona naszej parafii św. Józefa. O godz. 18.45 w kościele kolejna katecheza biblijna, którą wygłosi ks. Paweł KACZMARCZYK.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsze w ramach dwumiesięcznej serii spotkanie w ramach Katechumenatu przedmałżeńskiego, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (06.10)
Wspomnienie świętego Brunona z Kolonii, prezbitera – patrona Zakonu Kartuzów.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 19.00 w kancelarii pierwsza nauka przedślubna. Informujemy, że Kwartalny
Dzień Skupienia dla par, które chcą przyjąć sakrament małżeństwa do końca lutego 2017roku odbędzie się 19 listopada br. (sobota) o godz. 17.15. Przypominamy, że udział w Dniu Skupienia jest obok trzech nauk przedślubnych OBOWIĄZKOWY.

W PIĄTEK (07.10)
Wspomnienie NMP Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Jest to zarazem święto patronalne Żywego Różańca, czyli róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na codzienną modlitwę przed Mszą św. o godz. 8.00.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. czcicieli. O godz. 18.00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

W SOBOTĘ (08.10)
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii. Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V i VI oraz klas gimnazjalnych.

W tym dniu 51. rocznicy urodzin obchodził będzie pochodzący z naszej parafii ks. Leszek SWOBODA od 2012 roku proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Gaszowicach. Polecajmy go w naszych modlitwach.

Pod hasłem „Idźcie i głoście” o godz. 10.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się V Archidiecezjalna Pielgrzymka Parafialnych Wspólnot Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę (09.10)
XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić DZIEŃ PAPIESKI, któremu w tym roku przyświeca hasło „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła kwesta na ten cel.

Dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Św. w przyszłą niedzielę poświęcimy różańce.

Serdecznie zapraszamy do „Galerii Pod Schodami u Józefa” mieszczącej się w krypcie naszego kościoła, gdzie można obejrzeć prace plastyczne studentek rzeźby i malarstwa ASP we Wrocławiu.