Ogłoszenia 02.09 – 09.09

NIEDZIELA (02.09)
Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

Serdecznie witamy pośród nas nowego wikariusza Księdza Szymona RESIAKA, który na mocy dekretu Metropolity Katowickiego z dniem 30 sierpnia br. rozpoczął posługę duszpasterską w naszej Parafii. Życzymy mu, by pobyt w naszej wspólnocie był jak najbardziej owocny dla nas wszystkich i również dla niego.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone będzie na zakup opału składamy serdeczne „Bóg zapłać”..

Dziś obchodzimy „Dożynki Parafialne. O godz. 10:30 Suma w intencji Rodzinnych Ogrodów Działkowych znajdujących się na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich działkowców z rodzinami do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony.

O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna w intencji dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16:30 nieszpory.

Wracamy do przed wakacyjnego porządku nabożeństw, czyli wraca Msza św. o godz. 7.00 w tygodniu w krypcie oraz sobotnia Msza św. w języku niemieckim o godz. 16.30 w kościele.

Również kancelaria parafialna zmienia godziny urzędowania: w poniedziałki i środy w godz. 9:00-11:30 oraz we wtorki i piątki w godz. 9:00-11:30 i 15:30-17:00.
Tegoroczne wakacje mamy już za sobą. Wdzięczni Panu Bogu za czas wakacyjnego wypoczynku, wracamy do obowiązków w naszych miejscach pracy i nauki. Czas relaksu i wypoczynku jest bardzo ważny w życiu każdego ucznia. Jest nie tylko przerwą w zajęciach szkolnych i związanych z nimi obowiązkach. Uczniowie oraz nauczyciele nabierają sił, aby ze zwiększoną energią przystąpić po wakacjach do pracy w nowym roku. W przeżywaniu wakacji towarzyszy wszystkim oczekiwanie, aby następny rok szkolny był jeszcze bardziej udany niż ten poprzedni. Nowy rok to nowe szanse, nowe możliwości, nowe doświadczenia, okazja do podjęcia pracy nad sobą.

Uczniowie wraz z nauczycielami u progu nowego roku szkolnego dziękują Jezusowi w swoich kościołach parafialnych za szczęśliwie przeżyte wakacje i proszą Go o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Każda praca człowieka, a zwłaszcza ta, która wiąże się z jego wykształceniem i zdobywaniem mądrości jest budowaniem ważnego domu. Aby ono było sensowne, pożyteczne i dawało radość, powinno być wzmocnione Bożym błogosławieństwem.

Zapraszamy więc wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkół znajdujących się na terenie naszej Parafii na uroczystą Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny 2018/2019 w poniedziałek (03.09) o godz. 8:00. Od godz. 7:30 okazja do Spowiedzi św.

W PONIEDZIAŁEK(03.09)
Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, miłośnika i reformatora liturgii. Od niego pochodzi zwyczaj odprawiania za dusze zmarłych 30 Mszy św., zwanych „gregoriańskimi”. Niech on będzie naszym mistrzem w poznaniu i ukochaniu Mszy św.

Na spotkania Grupy Poniedziałkowej zapraszamy od przyszłego poniedziałku (10.09) na godz. 18.45

WE WTOREK (04.09)
O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej, działającego w naszej parafii od września 2016 roku.

W ŚRODĘ (05.09)
Wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy – założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości. Ta pochodząca z Albanii zakonnica była matką wszystkich ubogich i uciskanych, przywracała nadzieję ludziom, którzy już jej nie mieli. Była darem dla Kościoła i świata – mówił o niej Jan Paweł II. Jej proces beatyfikacyjny był najkrótszy we współczesnych dziejach Kościoła

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kancelarii katechumenat, czyli katecheza uzupełniająca dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (06.09)
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W czwartek na godzinę 19.00 ks. Bartosz zaprasza na spotkanie organizacyjne wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się w poprowadzenie przygotowania do bierzmowania. W tym roku do bierzmowania przystąpią uczniowie klas 8 SP i III klas gimnazjum, dlatego potrzeba wielu animatorów do prowadzenia małych grup. Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc parafię taką posługą serdecznie zapraszamy.

W PIĄTEK (07.09)
Wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. To dobra okazja, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie i innych.

O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. szkolna w intencji wszystkich dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Na tę Eucharystię zapraszamy szczególnie uczniów klas pierwszych ze swoimi tornistrami, które im poświęcimy.

W SOBOTĘ (08.09)
celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych (obchodzone już od V wieku): Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych 15 sierpnia.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego.

Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.
W tym dniu Legion Maryi obchodzi swoje święto patronalne (powstał w Dublinie 7.IX. 1921 r.). Legion ma być armią, która zdobywa świat dla Chrystusa przez Maryję.
O godz. 8:00 w intencji członków Legionu Maryi naszej parafii pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy i Wielce Łaskawej, który w listopadzie br. obchodził będzie 26. rocznicę powstania w naszej wspólnocie. Zapraszamy więc wszystkich członków, auksyliatorów i sympatyków do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Zapraszamy także do wstępowania w szeregi Legionu, którego spotkania w naszej parafii odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16:00 w salce nad zakrystią.

Także w tym dniu w parafii pw. Św. Wawrzyńca odbędzie się I RODZINNY FESTYN PARAFIALNY z ok. 50-lecia parafii. Na scenie wystąpią chóry i zespoły dziecięce, ponadto będą prowadzone gry, zabawy oraz animacje dla dzieci, gastronomia dla dorosłych, a także zwiedzanie kościoła z przewodnikiem, który opowie o historii kościoła i Wzgórzu Redena. Szczegółowe informacje na plakatach przy wyjściach z kościoła.

W przyszłą niedzielę (09.09)
XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W najbliższą niedzielę (9.09.2018 r.) z tyłu kościoła będzie możliwość zakupu Pisma Świętego oraz innych książek o tematyce religijnej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na organizację koncertu zespołu JednoCiało, który odbędzie się w naszej parafii 22.09.2018 r. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zakupu i lektury Słowa Bożego oraz literatury katolickiej.

Wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę parafialną na Maltę, informujemy, że ostateczny termin wpłaty drugiej raty za wyjazd (2480 zł) to środa, 5.09.2018 r. Zebranie przedpielgrzymkowe odbędzie się w piątek 14 września o godz. 19:00 w salce nad zakrystią.