Ogłoszenia 01.09 – 08.09

NIEDZIELA (01.09) XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. O godz. 14,00 zabrzmią dzwony w kościołach Polski. O godz. 15,00 „Pnioki” zapraszają na swój Festyn!

Dziś obchodzimy „Dożynki Parafialne. O godz. 10:30 Suma w intencji Rodzinnych Ogrodów Działkowych naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich działkowców z rodzinami do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony. 16:30 nieszpory.
Za złożone dziś ofiary przeznaczone będzie na zakup opału składamy serdeczne „Bóg zapłać”..

Od poniedziałku – wracamy do przed wakacyjnego porządku nabożeństw, czyli wraca Msza św. o godz. 7.00 w tygodniu w krypcie oraz sobotnia Msza św. w języku niemieckim o godz. 16.30 w kościele. Spowiedź sobotnia i Adoracjau w sobotę już od godz. 17:00.

Również kancelaria parafialna zmienia godziny urzędowania: w poniedziałki i środy w godz. 9:00-11:30 oraz we wtorki i piątki w godz. 9:00-11:30 i 15:30-17:00.

W PONIEDZIAŁEK (02.09)
Uczniowie wraz z nauczycielami u progu nowego roku szkolnego dziękować będą Jezusowi za szczęśliwie przeżyte wakacje i prosić Go o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

Zapraszamy więc wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej nr 39 im. Józefa Lompy na uroczystą Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny 2019/2020 w poniedziałek (02.09) o godz. 8:00. Od godz. 7:30 okazja do Spowiedzi św.

We WTOREK (03.09)
Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, od niego pochodzi zwyczaj odprawiania za dusze zmarłych 30 Mszy św., zwanych „gregoriańskimi”.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej, działającego w naszej parafii od września 2016 roku.

W ŚRODĘ (04.09)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

O godz. 19.00 zapraszamy do kościołana pierwszy po wakacjach wieczór uwielbienia.

W tym dniu Papież Franciszek rozpoczyna 32. podróż apostolską. Tym razem w dniach 4-10 IX odwiedzi Mozambik, Madagaskar i Mauritius. Polecajmy Ojca Świętego i jego pielgrzymkę w naszych modlitwach.

W CZWARTEK (05.09)
Wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, – założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości. Ta pochodząca z Albanii zakonnica była matką wszystkich ubogich i uciskanych, przywracała nadzieję ludziom, którzy już jej nie mieli. Była darem dla Kościoła i świata – mówił o niej Jan Paweł II. Jej proces beatyfikacyjny był najkrótszy we współczesnych dziejach Kościoła

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 8:00 Msza św. o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (06.09)
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. To dobra okazja, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie i innych.

O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. szkolna w intencji wszystkich dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Na tę Eucharystię zapraszamy szczególnie uczniów klas pierwszych ze swoimi tornistrami, które im poświęcimy. Od godz. 17:30 okazja do Spowiedzi św. Po mszy św. spotkanie Katechetów

W SOBOTĘ (07.09)
Wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej. Od godz. 7:00 odwiedzimy z sakramentami świętymi chorych i seniorów w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna lub zakrystia. O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego.

Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17:15 w krypcie odbędzie się DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH PARAFII DEKANATU CHORZÓW. Program spotkania przedstawia się następująco: rozpoczęcie nauką stanową, o 17.45 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, a całość zakończy Msza św. o 18.00. Udział w dniu skupienia obok trzech nauk przedślubnych jest OBOWIĄZKOWY.

W przyszłą niedzielę (08.09) XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Osoby dorosłe, które chciałyby pełniej zrozumieć i pogłębić swoje życie modlitwy zapraszamy do Szkoły Modlitwy. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17.IX. (wtorek) o godz. 19.00 w salce nad zakrystią.

W tym roku katechetycznym do sakramentu bierzmowania przygotowują się uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej. Spotkania odbywać się będą w czwartki. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 19 września o godz. 19.00 w kościele. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej należy pobrać deklarację o przystąpieniu do tego sakramentu i wypełnioną odnieść do zakrystii lub kancelarii.