Ogłoszenia 02.07 – 09.07

NIEDZIELA (02.07)
Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.
Niektórzy nasi parafianie korzystają już z czasu wakacyjnego wypoczynku. Niech ten okres będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

Wszystkich pozostających w domu parafian i gości zapraszamy do udziału w codziennej Eucharystii i w innych nabożeństwach. Wakacyjny porządek nabożeństw w naszym kościele przedstawia się następująco:

– nie ma Mszy św. w języku niemieckim w soboty o godz. 16:30, a w tygodniu Mszy
św. o godz. 7:00 w krypcie. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. dopiero od 17:30.

W wakacje kancelaria czynna:
poniedziałki i środy od 9.00 do 11.30
wtorki i piątki od 15.30 do 17.00

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 16.30 zapraszamy dziś jeszcze na niedzielne nieszpory.

PONIEDZIAŁEK (03.07)
Święto św. Tomasza „Niewiernego”, Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje. Św. Tomasz jest patronem Indii, architektów, budowniczych, stolarzy i geodetów.

We WTOREK (04.07)
Wspomnienie św. Elżbiety, królowej – patronki Portugalii, Coimbry i Saragossy. Zwana jest „aniołem pokoju” jako orędowniczka podczas udręk wojny. Jest także patronką III Zakonu św. Franciszka.

W ŚRODĘ (05.07)
Wspomnienie świętej Marii Goretti, dziewicy i męczennicy – patronki młodzieży oraz wspomnienie świętego Antoniego Marii Zaccarii, prezbitera – założyciela Stowarzyszenia Kleryków Świętego Pawła, zwanych Barnabitami, aby pracowało nad naprawą obyczajów wśród wiernych.

O godz. 8.00 w naszym kościele Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (06.07)
Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, która żyła w latach 1863-1922 i dużo zrobiła dla misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała. Swoimi modlitwami obejmiemy w tym dniu wszystkich misjonarzy i misjonarki, zwłaszcza z naszej diecezji.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W tym dniu Kościół wspomina także Najświętszą Maryję Pannę Uzdrowienie Chorych. Jest to święto patronalne Apostolstwa Chorych. Maryja – solidarnie z synem współcierpi. Jako najlepsza matka chce użyć cierpieniom swych dzieci. Według tradycji już w Efezie Matka Boża znana była jako Uzdrowienie Chorych.

W tym dniu obędzie się 52. Ogólnopolska Pielgrzymka osób chorych, niepełnosprawnych i starszych na Jasną Górę organizowana przez Apostolstwo Chorych. Mszy świętej o godz. 11:00 w bazylice jasnogórskiej przewodniczyć będzie Ks. Bp. Marek Szkudło, a homilię wygłosi delegat Ojca Świętego Franciszka, Prałat Jean-Marie Mupendawatu, kapłan pochodzący z Konga. W programie pielgrzymki ponadto: Różaniec święty, konferencja ks. Adama Pradeli o uzdrowieniu, Droga Krzyżowa na Wałach prowadzona przez o. Andrzeja Chorążykiewicza, kamilianina oraz nabożeństwo lourdzkie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Cudownego Obrazu. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki znajdują się na plakacie przy wyjściu za kościoła. Sekretariat Apostolstwa Chorych organizuje przyjazd autokarami spod katedry w Katowicach. Zapisy na przejazd w sekretariacie pod numerem: 32 251 21 52.

W PIĄTEK (07.07)
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA.
O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli Najświętszego Serca Jezusa.

W SOBOTĘ (08.07)
Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera – niezwykle gorliwego franciszkanina, związanego z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; był wspaniałym kaznodzieją i spowiednikiem.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7:40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego. Od godz. 17:30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (09.07)
XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na potrzeby parafii.

Przypominamy, że można przekazywać intencje mszalne naszym kapłanom, którzy w czasie urlopu będą również odprawiać msze Św. Intencje takie można składać w kancelarii lub bezpośrednio u któregoś z kapłanów. Jest to zarazem forma utrzymania kapłanów, którzy służą nam przez cały rok.
NZOZ INTER-MED Centrum Medyczne Badań Profilaktycznych i Przesiewowych zaprasza w piątek (14 lipca) od godz. 15:30 do Przychodni Lekarskiej przy ul. Św. Pawła 11 w Chorzowie na badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w rejestracji Przychodni tel. 32 249 62 16.

Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.

W tym tygodniu rozpoczął się I etap remontu elewacji murów kościoła. Trwają prace polegające na postawieniu rusztowań na wieży Kościoła. Prosimy parafian o modlitwę o bezpieczny przebieg prac.