Ogłoszenia 02.06 – 09.06

NIEDZIELA (02.06)
Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Zachęcamy do odmawiania Nowenny przygotowującej nas do tej uroczystości.
Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania codziennie Litanii do Serca Pana Jezusa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

W dniach 2-10 czerwca br obchodzimy w Polsce okolicznościowe święto państwowe „DNI WOLNOŚCI” z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny papieża Jana Pawła II (2-10 VI 1989) i 30. rocznicy wolnych wyborów (1989). Ponadto wymieniane są też: obrazy Okrągłego Stołu (6 II 1989), 450. rocznica zaprzysiężenia Unii Polsko-Litewskiej (lubelskiej) i powstania Rzeczypospolitej Obojga Narodów (2 VII 1569), 100. rocznicy pierwszego Powstania Śląskiego i 80. rocznica agresji Niemiec i ZSRR na Polskę (wrzesień 1939) oraz 20. rocznica przyjęcia Rzeczypospolitej Polskiej do NATO (12 II 1989).

PONIEDZIAŁEK (03.06)
Wspomnienie Karola Lwangi – ugandyjskiego woda plemienia Nagweya, męczennika chrześcijańskiego, świętego Kościoła katolickiego, anglikańskiego i ewangelickiego oraz jego 21. Towarzyszy.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (04.06)
O godz. 19:00 spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

Również o godz. 19:00 w salce nad zakrystią 10. katecheza z cyklu katechez dla dorosłych pt.: „Katolicyzm”.

W ŚRODĘ (05.06)
Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika – patrona Niemiec, kasjerów, krawców, księgarzy i piwowarów.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 19:00 w naszym kościele koncert organowy w wykonaniu Kamila WALUSIA studenta trzeciego roku Akademii Muzycznej w Katowicach. Będzie to jego doktorancki recital dyplomowy.

W CZWARTEK (06.06)
Wspomnienie św. Norberta, biskupa. Jest patronem Pragi, zakonu Norbertanów, sióstr Norbertanek oraz wszystkich wspólnot jego imienia.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA.

O godz. 18:00 Msza św. o powołania do służby w Kościele.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy tym dniu na godz. 18:45 na kolejną sesję Rady, która odbędzie się na probostwie.

W godz. 17:00-18:00 w kancelarii można skorzystać z obecności prawnika i uzyskać wszelkiego rodzaju porady prawne.

W PIĄTEK(07.06)
Wspomnienie bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłanów franciszkańskich i męczenników, zamordowanych przez terrorystów 9 sierpnia 1991 r.
w peruwiańskim Pariacoto.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego, o godz. 18.00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców.

Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla wszystkich uczniów.

W SOBOTĘ (08.06)
Wspomnienie św. Jadwigi, królowej Polski, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17.15 w krypcie odbędzie się DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH PARAFII DEKANATU CHORZÓW. Program spotkania przedstawia się następująco: rozpoczęcie nauką stanową, o 17.45 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, a całość zakończy Msza św. o 18.00. Udział w dniu skupienia obok trzech nauk przedślubnych jest OBOWIĄZKOWY.

W przyszłą niedzielę (09.06)
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej Parafii.
Doroczna Pielgrzymka Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla odbędzie się w niedzielę 9 czerwca br. pod hasłem: „Dzieci mocne Bożym Duchem”. Początek o godz. 13:30, zaś zakończenie około godz. 16:45.

Program spotkania:
• „Duch Boży – kto to taki?” – zawiązanie wspólnoty na placu przed Kurią Metropolitalną oraz procesja do katedry;
• „Ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi” – celebracja chrzcielna w katedrze;
• „Mocni w Duchu” – Eucharystia pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca;
• „Puzzle Ducha Świętego” – pamiątkowe zdjęcie na schodach Archikatedry
Organizatorzy proszą, aby rodzice i dzieci z danej parafii przygotowali, umieszczony na drążku, płomień Ducha Świętego (ok. 1m). Na drugiej stronie należy wypisać nazwę parafii oraz imiona dzieci komunijnych z tej parafii.
Podczas celebracji płomienie Ducha Świętego zostaną ustawione w prezbiterium katedry. Zebrani będą modlić się o dary i owoce Ducha Świętego dla dzieci i ich rodzin, a każda grupa wypowie wspólnie wezwanie. Każde dziecko otrzyma na pamiątkę świecę z okolicznościowym emblematem. Na zakończenie zapraszamy tradycyjnie do wspólnego zdjęcia na schodach katedry.

W przyszłą niedzielę odbędzie się także Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich. Początek w kościele na kalwarii: 10.15 Spowiedź św. 11.00 Msza św. W tym roku przypada 20 rocznica śmierci ks. Konrada Lubosa. W jego intencji będzie sprawowana Eucharystia. 12.30 Zapalenie zniczy na grobach duszpasterzy osób niesłyszących. 12.45 Prezentacja. 13.30 Poczęstunek dla uczestników pielgrzymki.