Ogłoszenia 01.11 – 08.11

NIEDZIELA (01.11)
W dzisiejszą Uroczystość Wszystkich Świętych oddajemy zatem cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką.

Za złożone dziś ofiary na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. zapraszamy na14.00 uroczyste Nieszpory i nabożeństwo żałobne – Officjum – a po nich procesję na nasz cmentarz parafialny. O godz. 16.30 różaniec z wyczytywaniem zmarłych zalecanych.

Przez cały tydzień będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnego różańca o godz. 7.30 i 17.30 z wyczytywaniem zalecek za naszych zmarłych. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy składać dziś przez cały dzień i jutro na naszym cmentarzu. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. ofiarowanych za zmarłych zalecanych, których w naszym kościele będzie trzydzieści.

W PONIEDZIAŁEK (02.11)
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się w Eucharystii. Msze św. w tym dniu: o godz. 7.00 (w kościele), 8.00 i 9.30, a po południu o godz. 16.30 i 18.00. UWAGA! W Dzień Zaduszny pół godziny przed każdą Mszą św. (o 7.30, 9.00, 16.00 i 17.30) różaniec za zmarłych i wyczytywanie złożonych zalecek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym szczególnym dniu poświęconym naszym zmarłym.

O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej.

W tym dniu przypada 13. rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii śp. ks. Stanisława KOŁODZIEJCZYKA. Jest pochowany w Książenicach koło Rybnika, gdzie był proboszczem.

WE WTOREK (03.11)
Wspomnienie św. Marcina de Porres, zakonnika. Jest patronem obu Ameryk oraz pielęgniarek, robotników i dominikańskich braci współpracowników. Uznawany jest także za patrona zgody na tle rasowym, sprawiedliwości społecznej i ludzi o rasie mieszanej.

W ŚRODĘ (04.11)
Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa – duszpasterza z ogromnym zaangażowaniem troszczącego się zarówno o wielkie sprawy całego Kościoła, jak i o codzienne, bytowe problemy biedaków w jego diecezji. Jest patronem zakonu boromeuszek, bibliotekarzy, instytutów wiedzy katechetycznej i profesorów seminariów.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Patrona naszej parafii. O godz. 18.45 w kościele kolejna katecheza biblijna.

W tym dniu 47. rocznicę urodzin obchodził będzie wikariusz naszej Parafii w latach 1996-1998 ks. Henryk DOMBEK, obecnie pracujący w Parafii p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Jastrzębiu Zdroju.

We wtorek także przypada 15. rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii ks. Franciszka WOŹNICY. Jest pochowany w Kolonii.

W CZWARTEK (05.11)
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna, a o 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

Ministrantów i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. w Pierwszy Czwartek miesiąca na godz. 18.00. Po Mszy nabożeństwo o powołania i spotkanie w salce nad zakrystią.

W PIĄTEK (06.11)
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. czcicieli. O godz. 18.00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla klas III i IV.

W tym dniu przypada 32. rocznica śmierci śp. ks. Alfonsa FROSSA, wikariusza naszej parafii w latach 1934-1938. Jest pochowany w Mysłowicach.

W SOBOTĘ (07.11)
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii. Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V i VI oraz wszystkich klas gimnazjalnych.

W tym dniu z sakramentami świętymi odwiedzimy w domach chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii. Zgłoszenia przyjmuje zakrystia lub kancelaria.

W przyszłą niedzielę (08.11)
XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ według zarządzenia Metropolity Katowickiego kolekta przeznaczona będzie na rzecz katowickiej katedry.
Katowicka katedra – choć od 60 lat służy budowaniu Kościoła – archidiecezjalnej wspólnoty i wspólnoty lokalnej, nie odpowiada w swym kształcie pierwotnym projektom architektów Zygmunta Gawlika i Franciszka Mączyńskiego.
Jednym z brakujących, ważnych elementów, który według projektantów miał wieńczyć kolumnadę zdobiącą fasadę katedry, jest Hołd Ludu Śląskiego dla Chrystusa Króla. W roku 90. rocznicy powstania naszego Kościoła lokalnego oraz 60. rocznicy poświęcenia katedry zrodziła się inicjatywa, popierana również przez samorząd, aby wykonać zaprojektowany przez Xawerego Dunikowskiego Hołd Ludu Śląskiego, symbolizujący wierną postawę pokoleń na Górnym Śląsku wobec Jezusa, jedynego Zbawiciela człowieka.

Za wielkoduszną ofiarę, wpisującą każdego darczyńcę w długi łańcuch ofiarnych pokoleń, które wznosiły – i czyniły coraz piękniejszą – pierwszą świątynię Archidiecezji Katowickiej, składamy w imieniu ks. Arcybiskupa serdeczne Bóg zapłać.