Ogłoszenia 01.10 – 08.10

NIEDZIELA (01.10)
Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17:15 w tygodniu a o godz. 16:15 w niedziele październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie w całości (i bez przerwy) przynajmniej jednej części różańca (pięciu dziesiątek) w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu, połączone z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

Zachęcamy bardzo serdecznie mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii (kolejne dni modlitwy różańcowej za nich poniżej), aby podążając codzienną drogą wierności, szukali w Różańcu Świętym umocnienia i oparcia.
1 ul. Rodziny Oswladów
2 ul. Łagiewnicka
3 ul. Sadowa i Stacyjna
4 ul. Kruszcowa i Krótka
5 ul. Ligonia i Mała
6 ul. Ogrodowa i Okrężna
7 ul. Rymera
8 ul. Ks. Stabika
9 ul. Pawła
10 ul. Świdra
11 ul. Ks. Bończyka i Niedurnego
12 ul. Watoły
13 ul. Katowicka
14 ul. Ks. Ficka
15 ul. Krzyżowa
16 ul. Opolska
17 ul. Kwiatowa
18 ul. Św. Józefa
19 ul. Polna
20 ul. Nowaka
21 ul. Mariańska
22 ul. Pudlerska
23 ul. Samarzewskiego i Tęczowa
24 ul. Gościnna i Gruntowa
25 ul. 11 Listopada
26 ul. Miła i Sąsiedzka
27 ul. Grunwaldzka
28 ul. Św. Wojciechai Rodzinna
29 ul. Nowa
30 ul. Kalidego
31 ul. Dombka

PONIEDZIAŁEK (02.10)
Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Na zakończenie nabożeństwa różańcowego zebranym w kościele dzieciom udzielimy specjalnego błogosławieństwa Aniołów Stróżów.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy na chwilę wspólnotowej modlitwy.

O godz. 18:45 w krypcie spotkanie organizacyjne przed listopadową pielgrzymką do Lourdes i La
Salette.

We WTOREK (03.10)
O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (04.10)
Wspomnienie świętego Franciszka (Jana Bernardone) z Asyżu, zakonnika – patrona Akcji Katolickiej i ochrony środowiska (ekologii).

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (05.10)
Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy – Apostołki Miłosierdzia Bożego. Zawdzięczamy jej przypomnienie prawdy o nieodwołalnej miłości Boga do człowieka; oraz wspomnienie św. Placyda, męczennika. Jego relikwie (obok relikwii św. Rewokaty, męczennicy) znajdują się w naszym ołtarzu posoborowym, na którym codziennie odprawiana jest Eucharystia.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18:00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 19:00 w kancelarii pierwsza nauka przedślubna. Informujemy, że Kwartalny Dzień Skupienia dla par, które chcą przyjąć sakrament małżeństwa odbędzie się 25 listopada br. (sobota) o godz. 17.15. Przypominamy, że udział w Dniu Skupienia jest obok trzech nauk przedślubnych OBOWIĄZKOWY.

Przypominamy także, że w każdy czwartek w godz. 17:00-18:00 w kancelarii można skorzystać z obecności prawnika i uzyskać wszelkiego rodzaju porady prawne.

W czwartek o godz. 17:00 w krypcie naszego kościoła otwarcie kolejnej wystawy w „Galerii Pod Schodami u Józefa”. Tym razem będą to prace naszej parafianki Anny KROTOFIL. „Sześć lat w jednym momencie” – to wystawa ukazująca jej postępy, które osiągnęła przez sześć lat w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach i w MDK na ul. Lompy. Na wystawie zaprezentowane zostaną różne obrazy: martwej natury, postaci i abstrakcje oraz zdjęcia i rzeźby. Serdecznie zapraszamy.

W PIĄTEK (06.10)
Wspomnienie świętego Brunona z Kolonii, prezbitera – patrona Zakonu Kartuzów.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli. O godz. 18:00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17:30 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

W SOBOTĘ (07.10)
Wspomnienie NMP Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii. Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V i VI oraz klas gimnazjalnych.

Od godz. 7:00 z sakramentami świętymi odwiedzimy w domach chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii. Zgłoszenia w zakrystia lub kancelarii.

W tym dniu przypada także święto patronalne Żywego Różańca, czyli róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na codzienną modlitwę przed Mszą św. o godz. 8:00.

Odbywająca się w tym dniu VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Parafialnych Wspólnot Żywego Różańca do katowickiej katedry szczególnie związana jest z obchodami 100. rocznicy objawień matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza na godz. 10:30 Koła Różańcowe wszystkich parafii naszej archidiecezji.

W przyszłą niedzielę (08.10)
XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła.

Podczas Mszy św. o godz. 12:00 uroczyście poświęcimy skarbczyki uczniom klas III przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę już po raz 17. będziemy w całym kraju obchodzić DZIEŃ PAPIESKI, któremu w tym roku przyświeca hasło „Idźmy naprzód z nadzieją”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Papieża. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła kwesta na ten cel.