Ogłoszenia 01.06 – 08.06

Niedziela (01.06)
Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Nowenny do Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Pocieszyciela.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa. Niech i one staną się przedmiotem naszej troski nie tylko duchowej. Możemy je wspomagać na różne sposoby, dlatego zachęcamy, aby się tym zainteresować i podjąć np. adopcję na odległość lub też zaangażować się w działalność jakiejś organizacji na rzecz dzieci.

Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA. Zasiadając do wspólnego stołu, zastanówmy się razem, za co szczególnie chcielibyśmy Panu Bogu podziękować i spróbujmy porozmawiać o tym w gronie rodzinnym. Nie zapominajmy również o modlitwie dziękczynnej.
Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania codziennie Litanii do Serca Pana Jezusa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Modlitwa ta jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

Za dzisiejsze ofiary złożone na bieżące potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, rodziców i chrzestnych. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

W poniedziałek (02.06)
Wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra. O godz. 18.45 w kościele spotkanie modlitewne. Serdecznie zapraszamy.

W tym dniu 46. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 1968-1971 ks. kanonik Paweł FURCZYK, a 42. urodziny obchodził będzie pochodzący z naszej parafii ks. Marcin LEDWOŃ, obecnie wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym.

W poniedziałek przypada także 11. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 1953-1957 śp. ks. Ignacego SZPUNARA. Jest pochowany w rodzinnej Albigowej koło Łańcuta.

We wtorek (03.06)
Wspomnienie Karola Lwangi – ugandyjskiego woda plemienia Nagweya, męczennika chrześcijańskiego, świętego Kościoła katolickiego, anglikańskiego i ewangelickiego oraz jego 21. Towarzyszy.

W środę (04.06)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 18.45 zapraszamy na 17. spotkanie w ramach katechezy biblijnej, którą prowadzi ks. Paweł KACZMARCZYK.

W czwartek (05.06)
Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, wielkiego misjonarza i apostoła Niemiec.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. O godz. 18.00 Msza św. o nowe wezwania do służby w Kościele. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W tym dniu rocznice święceń kapłańskich obchodzą: 48. pochodzący z naszej parafii ks. Prałat Edward POLOCZEK, a 59. wikariusz naszej parafii w latach 1964-1968 ks. Kanonik Eugeniusz SZYSZKA.

W piątek (06.06)
Wspomnienie św. Norberta, biskupa. Jest patronem Pragi, zakonu norbertanów, sióstr norbertynek oraz wszystkich wspólnot jego imienia.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego. O godz. 18.00 miesięczna Msza św. szkolna dla wszystkich uczniów. Od 17.30 Spowiedź św. dla nich.

W sobotę (07.06)
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu odbędzie się drugi w tym roku PARAFIALNY DZIEŃ CHORYCH. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii na Mszę św. w ich intencji o godz. 11.00. Kolekta tej Mszy św. przeznaczona będzie na zapłatę raty za malowanie wnętrza naszego kościoła. Podczas Mszy św. poświęcimy także lekarstwa, które prosimy przynieść ze sobą.

Tych, którzy z powodu swojej choroby nie mogą uczestniczyć w Dniu Chorych, odwiedzimy z sakramentami świętymi w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna (032/249-81-99) lub zakrystia (032/346-30-07).

O godz. 17.15 w krypcie odbędzie się DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH PARAFII DEKANATU CHORZÓW. Program spotkania przedstawia się następująco: rozpoczęcie nauką stanową, o 17.45 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, a całość zakończy Msza św. o 18.00. Parom zamierzającym zawrzeć do końca września 2014 roku sakrament małżeństwa przypominamy, że udział w przewidzianym dla nich dniu skupienia obok trzech nauk przedślubnych jest OBOWIĄZKOWY.

Po sobotniej Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19.00) w krypcie naszego kościoła odbędzie się drugie spotkanie organizacyjne przed listopadową parafialną pielgrzymką do Izraela i Jordanii. Obecność wszystkich zapisanych na spotkaniu z przedstawicielem biura – organizatora wyjazdu – bardzo wskazana.

W przyszłą niedzielę (08.06)
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.