Ogłoszenia 01.04 – 08.04

NIEDZIELA (01.04)
Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, wykonanie i montaż dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dzisiejszą Sumę o godz. 10:30 uświetni grą orkiestra dęta. Na godz. 16:30 zapraszamy dziś jeszcze na uroczyste Nieszpory, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.

PONIEDZIAŁEK (02.04)
drugi dzień świąt – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej, które w naszym kościele odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. i w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W tym dniu przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę (tę rangę ma już od III wieku). Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Trwając w radości Zmartwychwstania Pańskiego korzystajmy z sakramentów świętych w tym czasie. Zapraszamy także do wspólnego odmawiania w naszym kościele (w poniedziałek o godz. 7.15, a od wtorku do soboty o godz. 7.45) Koronki i Nowenny przygotowującej nas do Święta Miłosierdzia Bożego.

We WTOREK (03.04)
RUCH ODNOWY KONTEMPLACJI zaprasza wszystkich którzy chcą się nauczyć modlitwy bez słów. Spotkania w każdy wtorek o godz. 19 w salce nad zakrystią. Jesteś pierwszy raz – zapraszamy na spotkanie informacyjne 15 minut przed spotkaniem. Zadzwoń i umów się. Joanna Drążek – 880 365 815 lub Dariusz Pietrek – 501 487 344

W ŚRODĘ (04.04)
Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, podczas którego odmówimy szósty dzień Nowenny do naszego Patrona. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej katechumenat, czyli katecheza uzupełniająca dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W tym dniu 33. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie ks. prof. dr hab. Jerzy DADACZYŃSKI. Polecamy go modlitwom parafian.

W CZWARTEK (05.04)
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18:00 Msza św. o powołania. O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

Co roku w oktawie Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego księża pracujący w jednym dekanacie spotykają się na tzw. konwencie paschalnym. W tym roku konwent kapłanów
Dekanatu Chorzów odbędzie się w Czwartek Wielkanocny o godz. 19.00 w sanktuarium św. Floriana – patrona Chorzowa – przy ul. Ks. K. Szwedy 1. Serdecznie zapraszamy i naszych parafian na tę wyjątkowe spotkanie eucharystyczne.

W PIĄTEK (06.04)
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego, o godz. 18:00 Msza św. szkolna w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców. Od godz. 17:30 miesięczna Spowiedź św. dla wszystkich uczniów.

W tym dniu NIE OBOWIĄZUJE wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wynika to z następujących przesłanek: według Kodeksu Prawa Kanonicznego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki z wyjątkiem tych, kiedy przypada uroczystość, a każdy dzień Oktawy Wielkanocy według Ogólnych norm roku liturgicznego i kalendarza ma rangę uroczystości. Inaczej jest w wypadku Oktawy Uroczystości Bożego Narodzenia, która nie ma rangi uroczystości, a więc wtedy obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, chyba, że w tym dniu wypadnie inna uroczystość.

W SOBOTĘ (07.04)
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Od godz. 7:00 kapłani odwiedzą w domach chorych i seniorów naszej parafii. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

O godz. 7:40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP. O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Na godz. 19.00 zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia”, podczas której modlitwą i śpiewem będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie

W przyszłą niedzielę (08.04)
II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kończymy oktawę Wielkanocy. To tzw. Niedziela Przewodnia lub Biała, a z ustanowienia Kościoła Święto Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. Zapraszamy w tym dniu już 15. minut przed każdą Mszą św. do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na renowację zegara na wieży naszego kościoła.
W tym dniu rozpoczyna się 74. TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Przed kościołami naszej archidiecezji odbędzie się (zapowiedziana komunikatem Metropolity Katowickiego z dnia 28 stycznia br.) kwesta na pomoc dzieciom z Aleppo. W tej akcji chodzi o to, aby zebrać kwotę 3,5 mln złotych na budowę ośrodka dla dzieci. Po blisko siedmiu latach wojny, gdy te dzieci nie chodziły do szkół, a nieraz w ogóle nie mogły wychodzić z domów, pilnie wymagają nie tylko pomocy żywnościowej i materialnej. Trzeba też pomóc wyleczyć ich rany duchowe i psychiczne. Praktycznie każde dziecko w Aleppo ma ogromne problemy natury psychicznej utrudniające powrót do normalnego życia. Akcja „Śląskie – dzieciom z Aleppo” ma objąć pomocą dzieci cierpiące na skutek toczącej się w Syrii wojny. Statystyki podają, że w samym Aleppo jest blisko 30 tys. sierot.