Ogłoszenia 01.03 – 08-03

NIEDZIELA (01.03) I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Jest to NIEDZIELA TRZEŹWOŚCI.

Kościół modli się za tych, którzy wychodzą z alkoholizmu. Pamiętamy również o tych, którzy pomagają bliskim nadużywającym alkoholu i o pracownikach lecznictwa odwykowego.

Dziś jeszcze w naszym kościele o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św., a o godz. 16:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Szymona Resiaka.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na bieżące potrzeby parafii.

Na lutową ratę za remont wieży kościoła uzbieraliśmy 11.650 zł. (kolekta 10.000 zł, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafii). Bardzo dziękujemy ofiarodawcom. Brakuje jeszcze około 4.000 zł.

W PONIEDZIAŁEK (02.03)
O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej Katechumenat.

O godz. 18:45 w kościele odbędzie się kolejne spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej Nr 17, 39 i „Katolika”.

O godz. 18:45 w krypcie spotkanie Grupy Modlitewnej.

We WTOREK (03.03)
O godz. 19:00 w salce nad zakrystią katecheza dorosłych.

O godz. 19:00 także spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (04.03)

Święto św. Kazimierza, polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa.

O godz. 8:00 w naszym kościele Msza św. i nabożeństwo do Patrona naszej Parafii podczas którego odmówimy drugi dzień Nowenny do św. Józefa.

O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy, a o 19:00 w kościele kolejny Wieczór Adoracji i Uwielbienia.

W CZWARTEK (05.03) Jest PIERWSZYM CZWARTKIEM MIESIĄCA.
O godz. 8:00 Msza św. o powołania do służby w Kościele.

O godz. 19:00 w kancelarii Pierwsza Nauka Przedślubna.

W godzinach 17:00-18:00 w kancelarii parafialnej bezpłatnych porad udziela prawnik.

W PIĄTEK (06.03) jest to PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA.
O godz. 8:00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.

O godz. 17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zalecanych.

O godz. 18:00 Msza św. szkolna w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Od 17:30 Spowiedź św. dla wszystkich uczniów. Po Mszy św. wieczornej co tygodniowe spotkanie młodzieży oazowej.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, o Dobry i Najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

W SOBOTĘ (07.03)

Od godz. 7.00 odwiedzimy z sakramentami świętymi osoby chore i seniorów naszej parafii. Prośbę o przyjście kapłana prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Można także dodatkowo poprosić o przynoszenie przez szafarzy Komunii św. do domu w każdą niedzielę.

O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego.

O godz. 10:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17:15 w krypcie odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Narzeczonych Parafii Dekanatu Chorzów. Program spotkania przedstawia się następująco: rozpoczęcie nauką stanową, o 17:45 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, a całość zakończy Msza św. o 18:00. Przypominamy, że udział w przewidzianym dla nich dniu skupienia obok trzech nauk przedślubnych jest OBOWIĄZKOWY.

Kolejne dni skupienia dla pragnących zawrzeć sakramentalny związek małżeński odbędą się w naszej parafii w soboty 8 czerwca, 7 września i 23 listopada br.

W przyszłą niedzielę (08.03) II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji – wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.
Na godz. 7:10 zapraszamy na Godzinki ku czci NMP.

W Kościele w Polsce obchodzimy w tym dniu Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „AD GENTES”. Po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła będziemy mieli sposobność, by darem materialnym wesprzeć Kościół w krajach misyjnych.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 15-18 marca 2020 r. Nauki wygłosi pochodzący z Poznania ojciec kapucyn ks. Piotr KURKIEWICZ wieloletni misjonarz na Ukrainie, pomagający w Moskwie i prowadzący Szkołę Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji św. Maryi.
Natomiast Wielkopostne Rekolekcje dla szkół odbędą się w naszym kościele w dniach od 30 marca do 1 kwietnia br.