Ogłoszenia 01.02 – 08.02

Niedziela (01.02)
Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie należności za nowe świecznik i krzyż procesyjny składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Te nowe elementy wyposażenia naszego kościoła pojawiły się w nim 24 grudnia 2014 roku, choć pomysł na nie zrodził się przy okazji wykonywania nowego prezbiterium, ołtarza, a potem pulpitu i chrzcielnicy. Projekt świeczników i krzyża powstał w pracowni architektonicznej Krzysztofa Gorgonia, a wykonaniem zajął się zakład ślusarski pana Kopycioka z Katowic.

Dziś jeszcze na Mszy św. o godz. 12.00 uczniom klas drugich poświęcimy świece komunijne. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16.30 Nieszpory.

W poniedziałek (02.02)
Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji polskiej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.- Światłości Narodów.

Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto Ofiarowania Pańskiego, jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. Dlatego kolekta tego dnia przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

Na każdej Mszy św. w tym dniu poświęcimy gromnice. Dodatkowe Msze św. o godz. 9.30 i 16.30. Na zakończenie popołudniowych Mszy św. o godz. 16.30 i 18.00 udzielimy zebranym błogosławieństwa św. Błażeja. To prastary zwyczaj modlitwy kapłana, trzymającego wokół karku wiernego „błażejkę”, czyli dwie skrzyżowane świece w połowie ze sobą związane i proszącego Boga za przyczyną św. Błażeja o oddalenie chorób gardła i wszelkiego innego zła.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy.

We wtorek (03.02)
Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona kamieniarzy, dobrej pogody, opiekuna zwierząt domowych i chorych na gardło, a także przyzywanego w czasie krwotoku.

Na zakończenie każdej Mszy św. w tym dniu udzielimy tzw. „błogosławieństwa św. Błażeja”.

We środę (04.02)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (05.02)
Wspomnienie św. Agaty Sycylijki, dziewicy i męczennicy – patronki pielęgniarek, a także orędowniczki chroniącej przed pożarem i chorobami piersi. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 uroczyście poświęcimy sól, chleb i wodę ku czci św. Agaty.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, w którym dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W piątek (06.02)
Wspomnienie św. Pawła Miki i jego 25. Towarzyszy – pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu. W tym dniu Kościół wspomina także św. Rewokatę, męczennicę. Jej relikwie obok relikwii innego męczennika św. Placyda, znajdują się w ołtarzu, na którym codziennie sprawowana jest Najświętsza Ofiara w naszym kościele.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA, w którym pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 18.00 Msza św. szkolna w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Od 17.30 Spowiedź św. dla nich.

W sobotę (07.02)
Wspomnienie św. Teodora, męczennika. Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Koła Różańcowego. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Świętej.

W tym dniu przypadają 57. urodziny pochodzącego z naszej parafii ks. Romana LAKSY, obecnie proboszcza parafii p. w. Niepokalanego Serca NMP w Książenicach.

W przyszłą niedzielę (08.02)
V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.

Stowarzyszenie NAZARET zaprasza w niedzielę 8 lutego br. na Wystawę Aniołów połączoną z Jarmarkiem Rękodzieła, która odbędzie się od 8.00 do15.00 w Centrum Inicjatyw Społecznych przy kościele św. Barbary w Chorzowie przy ul.3-go Maja 18.