Listopad 7.11 – 14.11

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11. 2021
Dziś o godz. 10:00 w krypcie naszego kościoła Msza św. dla niesłyszących. O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 16:30 zapraszamy jeszcze na nieszpory.
Dziękujemy za ofiary złożone w kościele na bieżące potrzeby naszej parafii oraz za wpłaty na konto parafialne.

W listopadzie Kościół modli się za wszystkich zmarłych. To miesiąc modlitewnej solidarności żyjących z pokutującymi w czyśćcu. Potrzebują oni modlitwy żyjących, aby skrócić okres pokuty i zjednoczyć się z Bogiem w niebie. Dusze po śmierci nie mogą już nic uczynić w swojej sprawie i dlatego potrzebują modlitwy żyjących. Zapraszamy więc do uczestnictwa w codziennych Mszach św. i wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych zalecanych w tygodniu codziennie o godz. 7:30 i 17:30.

W poniedziałek (08.11)
We wtorek (09.11)
Święto Rocznicy Poświęcenia (1688 r.) Bazyliki Laterańskiej – pierwszej katedry Rzymu. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

O godz. 18:45 w salce Katecheza Dorosłych.

W środę (10.11) Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
• Jest patronem muzyków i śpiewaków.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa. Na godz. 19:00 zapraszamy do naszego kościoła na LUDUS DANIELIS – średniowieczny dramat liturgicznego według manuskryptu z XII wieku. Dramat zostanie wystawiony podczas uroczystych Nieszporów Gregoriańskich.

W czwartek (11.11) Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
• – patrona żołnierzy, dzieci, hotelarzy, kapeluszników, kowali, krawców, młynarzy, podróżników, tkaczy, więźniów, przywoływany przeciwko pijaństwu i burzy.

W tym dniu przypada NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, ustanowione przez Sejm RP w dniu 23 kwietnia 1937 r. Będziemy zawierzać dobremu Bogu naszą Ojczyznę i prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.
W naszym kościele w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9:30.

W piątek (12.11)
W sobotę (13.11) DZIEŃ FATIMSKI.
Na godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
W przyszłą niedzielę (14.11) UROCZYSTOŚĆ 114. ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO.
Na Mszach św. o godz. 9:00 i 10:30 młodzież naszej parafii przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania uroczyście złoży swoje deklaracje.
Kolekta tego dnia (specjalna) przeznaczona będzie na zapłatę należności za śmieci wywiezione w miesiącu październiku oraz za roczne zużycie gazu.

Po raz kolejny chcemy przeprowadzić pomoc w formie naszej parafialnej „Świątecznej paczki”. Dlatego zwracamy się do parafian najpierw z prośbą o zgłaszanie osób z naszej parafii – zwłaszcza ze swojego sąsiedztwa – które są w trudnej sytuacji materialnej i przygotowanie dla nich paczki pomoże w godziwym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia. Formularze zgłoszeniowe są do odbioru w kancelarii parafialnej do piątku, 19 listopada.