Kanonizacja

W związku z małym zainteresowaniem parafialnym wyjazdem do Włoch z okazji kanonizacji błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII z przykrością informujemy, że pielgrzymka zostaje odwołana. Postanowiliśmy o rezygnacji z tego ciekawego projektu, aby dać osobom zainteresowanym możliwość znalezienia innej grupy pielgrzymkowej i tym samym zrealizować chęć uczestniczenia w tym historycznym wydarzeniu na Placu Św. Piotra.

W związku z tym prosimy osoby, które zapisały się na pielgrzymkę o kontakt z kancelarią parafialną i odebranie wpłaconych zaliczek na poczet wyjazdu.

Dla zainteresowanych wyjazdem na kanonizację przedstawiamy poniżej ciekawą propozycję, którą otrzymaliśmy na dniach z Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.
Oto jej treść:

„Agencja Turystyczna „ALMATUR” wspólnie z Archidiecezją Częstochowską organizuje wyjazd pociągiem do Rzymu na Kanonizację bł. Jana Pawła II oraz Jana XXIII . Uznaliśmy, że taka forma dotarcia na te uroczystości może być interesująca przede wszystkim dla osób które: po pierwsze już były we Włoszech, po drugie chciały by tam być ale dysponują ograniczonym budżetem i czasem .
Mamy nadzieję, że rozpropagowanie wśród wiernych z Księdza Parafii takiej oferty spowoduje, że w tym wyjątkowym dniu dla wszystkich Polaków, nas będzie najwięcej na Placu Św. Piotra podczas uroczystości kanonizacyjnych ..

Pociąg swój bieg będzie rozpoczynał i kończył w Warszawie. Pielgrzymi będą mogli wsiąść do pociągu w Warszawie, w Łodzi, Częstochowie i Katowicach , z innych miejscowości będzie zorganizowany dojazd autobusami do najbliższego postoju pociągu. Do dyspozycji pielgrzymów będą przedziały sześcioosobowe z rozkładanymi siedzeniami lub przedziały sześcioosobowe typu „kuszetka”. W składzie pociągu będzie również wagon WARS, w którym można zakupić napoje zimne i gorące, jak również posiłki.
Wyjazd pociągu z Warszawy planujemy na późne godziny wieczorne 25.04.2014 lub wczesne 26.04.2014 tak aby do Rzymu dotrzeć najpóźniej ok godz. 03.00 – 27.04.2014 roku . Pociąg swój bieg będzie kończył na dworcu Termini, który znajduje się niedaleko Watykanu. Pielgrzymi podczas całego przejazdu tam i z powrotem mogą swobodnie przemieszczać się po przedziałach dzięki czemu ich komfort podróży będzie na pewno większy niż podróż autobusami.

Każda grupa 60 osobowa ( jeden wagon ) będzie pod opieką Pilota, który doprowadzi pielgrzymów na uroczystości Kanonizacyjne a po ich zakończeniu w miarę możliwości zabierze na krótkie zwiedzanie miasta. Na naszej trasie Zamek Św. Anioła, następnie Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Panteon – perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele o zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860 – 1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Kapitol – miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z tarasu widokowego na Kapitolu spojrzymy na antyczne Forum Romanum. Następnie najsłynniejszy amfiteatr świata – Koloseum. Późnym popołudniem powrócimy do pociągu . Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót planowany jest 28 kwietnia (poniedziałek) w godzinach wieczornych.

CENA : 890,00 zł – Pociąg INTERCITY , przedziały 6 osobowe z rozkładanymi siedzeniami ,
CENA : 1.190,00 zł – Pociąg INTERCITY , przedziały typu „kuszetka” 6 osobowe

W cenę wchodzi także ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. obejmujące KL – 20.000 Euro ; NNW -15.000 zł ; bagaż- 1.000,00 zł oraz opieka pilota. Cena NIE ZAWIERA: kosztu biletów na metro, wstępów do zwiedzanych obiektów, słuchawek, obowiązkowych przewodników (równowartość 15 euro od osoby).”

Zgłoszenia grupowe przyjmuje i na wszelkie pytania odpowiada :
Paweł Sikorski – 601 505 002
e-mail. psikorski@almatur.pl