Intencje 13.03 – 20.03

Niedziela V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – KRZYŻA ŚWIĘTEGO 13 marzec 2016
DZIEŃ FATIMSKI
3. ROCZNICA PONTYFIKATU PAPIEŻA FRANCISZKA
WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE

7:30 (gregorianka 7.) Za + żonę Jolantę KĘDZIORA
9:00 (dziękczynna): w int. solenizantki Marianny ADAŚ z ok. jubileuszu 60. r. urodzin oraz o bł. B. dla męża, syna Artura, córki Barbary, zięcia Leszka i Dary Ducha Św. i opiekę Aniołów Stróżów dla wnuków Błażeja, Kamila i Wiktora /TD/
10:30 1. (dziękczynna): w int. solenizantki Danuty PREISS z ok. jubileuszu 70. urodzin oraz w int. syna Krzysztofa w pewnej intencji, wnuczki Agnieszki i prawnuka z prośbą o opiekę Matki Bożej
2. (dziękczynna): w int. solenizanta Józefa TINSCHERT z ok. jubileuszu 65. r. urodzin /TD/
12:00

(dziękczynna): w int. solenizanta Arnolda DENDRA z ok. jubileuszu 75. urodzin
oraz o bł. B. i zdr. dla całej rodziny, szczególnie dla jej najmłodszego pokolenia /TD/
15:00 1. (dziękczynna): w int. solenizantki Róży RYŚ z ok. jubileuszu 60. r. urodzin oraz o bł. B. dla całej rodziny /TD/
2. Za + wieloletniego organisty naszej parafii śp. Piotra GABRYŚ w 2. r. śm.
16:30 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym
17:00 1. Za + matkę Agnieszkę Sławińską w rocznicę urodzin oraz + ojca Leona i brata Henryka.
2. Za + żonę, matkę i babcię Łucję Szczerbińską w 5 rocznicę śmierci.
18:00 Nauka stanowa dla rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz dzieci młodszych

Poniedziałek 14 marzec 2016
WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE
7:00 KRYPTA (gregorianka 8.) Za + żonę Jolantę KĘDZIORA
7:30 Okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu
8:00
9:00 Nauka ogólna w grupach (po nauce Spowiedź św. dla klas I gimnazjalnych)
15:00 GODZINA MIŁOSIERDZIA
17:30 Okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu
18:00 1. Za + matkę, babcię, prababcię Ludwikę SYLKOWSKĄ w 20. r. śm.
2. Za + Piotra GABRYŚ w 2. r. śm.
19:0 Nauka stanowa dla kobiet

Wtorek Wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, prezb. 15 marzec 2016
WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE
7:00 KRYPTA (gregorianka 9.) Za + żonę Jolantę KĘDZIORA
7:30 Okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu
8:00
9:00 Nauka ogólna w grupach (po nauce Spowiedź św. dla klas II gimnazjalnych)
15:00 GODZINA MIŁOSIERDZIA
17:30 Okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu
18:00 1. Za + matkę Helenę PYREK w r. śm. oraz + ojca Wilhelma
2. (dziękczynna): z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej Pięknej Miłości i Anioła Stróża i o Dary Ducha Św. w dalszym rozwoju solenizantki Moniki z ok. 11. urodzin oraz o bł. B. dla całej rodziny
19:00 Nauka stanowa dla mężczyzn

Środa 16 marzec 2016
WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE
4. DZIEŃ NOWENNY DO ŚW. JÓZEFA
7:00 KRYPTA (gregorianka 10.) Za + żonę Jolantę KĘDZIORA
7:30 Okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu
8:00 Za + matkę Kazimierę ZALEWSKĄ w 32. r. śm. oraz ++ ojca Leona, braci Edwarda i Władysława, i bratową Stanisławę
8:45 Spowiedź św. dla klas III gimnazjalnych
9:00 MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI DLA GIMNAZJUM NR 5
10:30 Nauka dla klas 0-I Szkoły Podstawowej Nr 17
11:30 Nauka dla klas II-III Szkoły Podstawowej Nr 17
12:45 Nauka dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 17
15:00 GODZINA MIŁOSIERDZIA
17:30 Okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu
17:30 NABOŻEŃSTWO DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
18:00 1. Za + Ryszarda MYŚLIŃSKIEGO
2. Za + męża Józefa KUBASZEWSKIEGO w 46. r. śm. i w r. urodzin
3. Za ++ ojca, dziadka Piotra SZYDŁOWSKIEGO oraz rodziców Antoniego i Anielę KOSA w r. ich śm.

Czwartek Wspomnienie św. Patryka, bpa 17 marzec 2016
7:00 KRYPTA (gregorianka 11.) Za + żonę Jolantę KĘDZIORA
8:00 1. Za + Jerzego Babraj – Msza św. ofiarowana od siostry.
9:00 Nauka dla klas 0-I Szkoły Podstawowej Nr 17
10:00 Nauka dla klas II-III (po nauce Spowiedź św. dla klas III)
11:00 Nauka dla klas IV-VI (po nauce Spowiedź św. dla klas IV, V i VI)
18:00 1. Za + męża, ojca, dziadka Edwarda BĄK w 19. r. śm. oraz ++ rodziców Józefa i Magdalenę KASZLIK, teściów Teofila i Marię BĄK, i brata Jerzego KASZLIK
2. Za + Helenę ŻYMŁA w 2. r. śm. oraz ++ z rodziny ŻYMŁA-BURZY
3. Za ++ rodziców Mieczysława i Klarę RYBAK, Pawła i Emilię ZAKRZEWSKI oraz Pawła i Urszulę BLACHNIK
18:45 (kościół): Nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych
19:00 (kancelaria): Trzecia nauka przedślubna

Piątek Wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, bpa i dK. 18 marzec 2016
TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA
7:00 KRYPTA Do Miłosierdzia Bożego za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące – Msza św. zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele
8:00 1. Za ++ z rodziny NOWAK i dusze w czyśćcu cierpiące
2. (gregorianka 12.) Za + żonę Jolantę KĘDZIORA
9:00 MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 17
17:15 DROGA KRZYŻOWA
18:00 1. Za ++ parafian i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu lutym br.: Augustyna SKORUPA, Renate PIERSCHALA, Antoniego KUCHARCZYK, Łucję TREFON, Halinę GAŁUSZKA, Jana STANOSZEK, Marię ROGOCZ, Romana WEINDICH, Stefanię ŚLIMAK, Antoninę GORAJ, Dariusza DUBIEL, Janinę KACZMAREK, Gertrud KREHE, Adama DEMARCZYK, Henryka GRZYBEK, Reginę DUBRAWSKĄ, Annę SZYDŁOWSKĄ, Witolda WEISSBEK, Andrzeja BĄK, Jerzego MALORNY, Lidię MIESZKOWSKĄ, Teresę MOJ, Henrykę PŁOSZAJ, Mariana CISZAK, Mariolę SIUDMAK, Andrzeja FR ĄTCZAK – Msza św. of. od pracowników cmentarza – oraz za ++ kapłanów naszej parafii: Józefa LEDWONIA, Stefana KAWKĘ, Augustyna MELCA w r. śm.
2. Za + matkę Anastazję RUSIN w 9. r. śm. oraz + ojca Antoniego
3. Za ++ rodziców Marię GĄSKA w 25. r. śm. i Czesława GĄSKA oraz brata Franciszka

Sobota Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP 19 marzec 2016
DZIEŃ SZCZEGÓLNEJ MODLITWY ZA MĘŻCZYZN
7:00 KRYPTA (gregorianka 13.) Za + żonę Jolantę KĘDZIORA
7:40 GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP
8:00 1. Za ++ rodziców Adolfa i Hildegardę ZUGA w r. ich urodzin
2. Do Opatrzności Bożej za przyczyną NMP Nieustającej Pomocy, św. Józefa, św. Faustyny i św. Jana Pawła II w intencjach Róży Rodziców
3. (dziękczynna): w int. solenizantów Józefa PUPKA z ok. jubileuszu 65. urodzin i syna Artura z ok. 30. urodzin /TD/
10:00 DROGA KRZYŻOWA dla dzieci
16:30 (niemiecka):
17:00 Okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu
18:00 1. Za + męża, ojca Daniela CHĘCIŃSKIEGO w 4. r. śm.
2. Za + męża, ojca i SYNA Adama Demarczyk w 30. dniu po śm.
3. Za + matkę Gertrud KREHE w 30. dniu po śm.

Niedziela NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 20 marzec 2016
30. ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY
7:30 (gregorianka 14.) Za + żonę Jolantę KĘDZIORA
9:00 1. (dziękczynna): w int. solenizantki Teresy z ok. urodzin oraz o potrzebne łaski dla synów z rodziną
2. Za ++ męża, ojca, dziadka Czesława ZWOLANKIEWICZ, rodziców i braci
10:30 1. (dziękczynna): w int. solenizantki Danuty PREISS z ok. jubileuszu 70. urodzin oraz w int. syna Krzysztofa w pewnej intencji, wnuczki Agnieszki i prawnuka z prośbą o opiekę Matki Bożej
2. (dziękczynna): w int. solenizanta Józefa TINSCHERT z ok. jubileuszu 65. r. urodzin /TD/
12:00

1. (dziękczynna): w int. solenizantki Elżbiety PIETRZAK z ok. jubileuszu 80. r. urodzin oraz o bł. B. dla całej rodziny /TD/
2. (dziękczynna): w int. rocznego dziecka Karoliny JUREK oraz o bł. B. i zdrowie dla jej rodziców, chrzestnych, brata Szymona i rodziny
15:00 1. (chrzcielna): w int. dzieci: Filipa CYL, Kacpra KMIEĆ, Sylwestra KUPIEC, Leona JAWORSKIEGO oraz w int. rocznego dziecka Agnieszki STEC, a także o bł. B. i zdrowie dla ich rodziców i chrzestnych
2. Za + Henrykę PŁOSZAJ – Msza św. of. od chrześnicy Barbary
16:30 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym
17:00 1. Za + matkę, babcię Helenę MŁYNARSKĄ w 5. r. śm. oraz ++ ojca, dziadka Bronisława MŁYNARSKIEGO, syna Wojciecha, brata Bronisława, szwagra Jana, krewnych i dusze w czyśćcu cierpiące
2. Za + syna Andrzeja JAKUBOWICZ w 2. r. śm. – Msza św. of. od rodziców – oraz ++ z rodzin KARKOWSKI-JAKUBOWICZ-SMOLIŃSKI