Ogłoszenia 22.05 – 29.05

NIEDZIELA (22.05)
Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
Przypominamy, że trwa w naszym kościele wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.

Za złożone dziś ofiary na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś o godz. 10.30 uroczystość Pierwszej Komunii św. klasy II H, a o godz. 12.00 Wczesnej Komunii św. Dzieci z rodzicami zbiorą się pół godziny przed mszami przed probostwem. Nieszpory komunijne już o godz. 16.00.

O godz. 18.00 w kościele druga próba kandydatów do Bierzmowania oraz ich świadków.

Na godz. 18.00 zapraszamy do krypty na uwielbienie „Błogosławieni Miłosierni”, podczas którego będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie uwielbiając i dziękując za wszelkie łaski i dobro jakie otrzymujemy każdego dnia. Trwamy w Roku Miłosierdzia, a także zbliżają się też Światowe Dni Młodzieży w Krakowie,dlatego tym bardziej zachęcamy parafian do świadomego przeżywania tego czasu i otwarcia się na Boże działanie.

Parafia św. Antoniego w Chorzowie serdecznie zaprasza na nabożeństwo ku czci św. Rity z Casci, połączone z wprowadzeniem jej relikwii, które odbędzie się dziś o godz. 20.00.

W PONIEDZIAŁEK (23.05).
O godz. 18.45 w kościele spotyka się grupa modlitewna.

WE WTOREK (24.05)
Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

O godz. 18.00 w naszym kościele Msza św. z udzielaniem sakramentu Bierzmowania, którego udzieli młodzieży gimnazjalnej Ks. bp Marek SZKUDŁO.

W tym dniu przypadają 82. urodziny Ks. Zdzisława PASZENDY, wikariusza naszej parafii w latach 1967-1970, a obecnie mieszkającego w Domu Księzy Emerytów w Katowicach.

W ŚRODĘ (25.05)
Wspomnienie: św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła, św. Grzegorza VII, papieża (uważany jest za najwybitniejszego papieża w dziejach Kościoła) i św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Róży Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

W tym dniu 57. rocznicę urodzin obchodził będzie pochodzący z naszej parafii Ks. Joachim KONKOL, od sierpnia 2015 roku wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na Tysiącleciu Dolnym w Katowicach.

W CZWARTEK (26.05)
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa Eucharystii. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione w naszym kościele jak w każdą niedzielę – z wyjątkiem Mszy św. o godz. 9.00 (ponieważ w tym czasie będzie trwałą procesja). W tym dniu tradycyjnie już nie będzie kazań, a w zamian wsłuchamy się z uwagą w teksty liturgiczne i modlitwę Kościoła odmawiając Pierwszą Modlitwę Eucharystyczną. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy po godz. 8.00 z naszego kościoła i prowadzić będzie ulicami: Krzyżową do pierwszego ołtarza usytuowanego na ul. Grunwaldzkiej 1 i dalej ul. Krzyżową i 11 Listopada do drugiego ołtarza na głównym wejściu do Gimnazjum Nr 5. Dalej procesja teoforyczna powiedzie ul. 11 Listopada i Plac Mickiewicza na ul. Wileńską, gdzie (tutaj usytuowany będzie trzeci ołtarz), następnie ul. 23 Czerwca i 3 Maja (na budynku probostwa parafii św. Barbary będzie czwarty ołtarz), a zakończy się w kościele św. Barbary uroczystą Mszą św. celebrowaną przez kapłanów obydwu parafii.

Pamiętajmy, że uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Zjawmy się więc na niej licznie. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i te trochę młodsze zapraszamy do sypania kwiatków.

Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych w Oktawie Bożego Ciała, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od 26 maja do 3 czerwca nabożeństwa odprawiane będą o godz. 17.30. Zapraszamy na nie szczególnie tegoroczne dzieci komunijne i ich rodziców.

W PIĄTEK (27.05)
Wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa – apostoła Anglii z VI wieku.

Na godz. 16.00 zapraszamy na „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmówione zostaną wszystkie cztery części Różańca.

W tym dniu przypada 74. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w 1930 roku śp. Ks. Franciszka BOJDOŁA. Rozstrzelany został w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

W SOBOTĘ (28.05)
O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu przypada 5. rocznica śmierci trzeciego proboszcza naszej parafii śp. Ks. Leonarda SWOBODY. O gody. 16.30 Msza św. o spokój jego duszy i zbawienie wieczne.

W przyszłą niedzielę (29.05)
IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona na bieżące wydatki naszej parafii.
Tego dnia świat męski naszej archidiecezji pielgrzymuje do Piekar Śl. Serdecznie zapraszamy do podjęcia pieszego trudu pątniczego mężczyzn i młodzieńców naszej parafii, a w szczególności tegorocznych maturzystów. Zbiórka pielgrzymów o godz. 6.45 przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym, skąd po wspólnej modlitwie i stosownym błogosławieństwie grupa pielgrzymkowa wyruszy w kierunku Piekar Śląskich.

Przeżywając 1050 rocznicę chrztu Polski, pragniemy zachęcić wszystkich parafian, by powracać do pięknego zwyczaju posiadania w domu wody święconej oraz kropielnicy, by przy przed wyjściem z domu i wracając do niego czynić znak krzyża wodą święconą. Małe kropielnice domowe można zobaczyć i zakupić w zakrystii. Przypominamy też że woda święcona jest dostępna cały czas w specjalnym naczyniu w kaplicy chrzcielnej.

Jest organizowany wyjazd na spotkanie młodzieży do Lednicy 4 czerwca. Szczegółowe informacje u księdza Wojciecha Solika z parafii św. Jadwigi lub u księży ze swojej parafii.