Ogłoszenia 28.12 – 04.01

Niedziela (28.12)
Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zaproszeni jesteśmy do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia i świętości. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece, a w szczególności wszystkie małżeństwa, którym gratulujemy dotychczasowej współpracy z łaską sakramentu małżeństwa i życzymy wytrwania w zobowiązaniach przyjętych w dniu ślubu.

Dzisiejsza Suma o godz. 10.30 odprawiona zostanie w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, a zebrani w kościele małżonkowie odnowią uroczyście swoje przyrzeczenia małżeńskie. Msza św. o godz. 12.00 zakończy też 9-miesięczną modlitwę w ramach Duchowej Adopcji Życia Poczętego. Na godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory w oktawie Bożego Narodzenia. Niech wspólne śpiewanie kolęd będzie kultywowaniem tej pięknej polskiej tradycji oraz niech przedłuża radość Świąt Bożego Narodzenia.

Z racji przypadającego dziś liturgicznego wspomnienia Świętych Młodzianków, męczenników na zakończenie każdej Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii (na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną) składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W naszej parafii rozpoczęła się druga część tegorocznej kolędy. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kapłana w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.
Przypominamy, że pomimo kolędy nie rezygnujemy z codziennych wieczornych Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.

Kolęda dziś od godz. 14.00
I. Rymera 19-25
II. Dombka 9-1
III. Dombka 16-10

W poniedziałek (29.12)
V DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO – Wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika – patrona Anglii.

Od godz. 15.00 kolęda na trasach:
I. Św. Pawła 16- 7
II. Św. Pawła 24-12
III. Św. Pawła 2 2A-18

We wtorek (30.12)
VI DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA. O godz. 16.30 w kościele odbędzie się RÓŻAŃCOWE CZUWANIE podczas którego odmówione zostaną wszystkie cztery części Różańca św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Kolęda od godz. 15.00 na trasach:
I. Ks. Ficka 1-16
II. Ks. Ficka 11-2
III. Nowa 2 (od góry)

We środę (31.12)
VII DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO – Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Mszą św. o godz. 17.00 w tym dniu zakończymy Rok Pański 2014. Podczas homilii ks. proboszcz Antoni KLEMENS przedstawi sprawozdanie roczne z życia naszej parafii. Eucharystię zakończy nabożeństwo, podczas którego podziękujemy Dobremu Bogu za miniony rok. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy. Przypominamy, że każdy, kto w tym dniu spełni zwykłe warunki odpustu i odmówi publicznie hymn „Ciebie Boże wielbimy” może uzyskać odpust zupełny.

Kolekta tej Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W czwartek (01.01)
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. O budowanie globalizacji solidarności i braterstwa w obliczu różnych form współczesnego niewolnictwa zaapelował papież Franciszek w swoim Orędziu na przypadający już po raz 48. w tym dniu Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jego hasło brzmi: „Już nie niewolnicy, lecz bracia”. Papieskie orędzia na 1 stycznia skoncentrowane są zawsze wokół zasad, których łamanie stanowi zagrożenie dla pokoju.

Msze św. 1 stycznia w naszym kościele będą jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że jest to święto nakazane i w myśl przykazań kościelnych mamy obowiązek uczestniczenia w tym dniu w jednej z Mszy Świętych. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Jako, że jest to pierwszy dzień nowego roku, na rozpoczęcie każdej Mszy św. odśpiewamy hymn „Przybądź Duchu, Stworzycielu…” w celu uproszenia łaski i światła pomocy Bożej w nadchodzącym roku. Do praktyki tej przywiązany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tym dniu przypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 12.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele.

W piątek (02.01)
Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego (patrona zakonu Bazylianów i sióstr Świętego Krzyża) i św. Grzegorza z Nazjanzu (patrona zakonu Bazylianów i poetów), biskupów i doktorów Kościoła. Żyli w IV wieku na terenie dzisiejszej Turcji. Czci ich Kościół Wschodni i Zachodni. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do refleksji i modlitwy o przywrócenie jedności Kościoła i o umocnienie w wierze.

Będzie to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego. O godz. 18.00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

Kolęda od godz. 15.00 na trasach:
I. Świdra 16-22
II. Świdra 25-13
III. 11 Listopada 15-29

W sobotę (03.01)
Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, oraz wspomnienie św. Genowefy, zakonnicy – patronki ludzi dotkniętych nieszczęściem, pasterzy, kapeluszników, osób uprawiających winną latorośl, drwali, matek, chorych na dur brzuszny i patronki Paryża.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. Żywego Różańca. Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V i VI oraz klas gimnazjalnych.

Kolęda od godz. 14.00 na trasach:
I. 11 Listopada 16-32B
II. 11 Listopada 41-31
III. 11 Listopada 57-43

W tym dniu 47. rocznicę urodzin obchodził będzie duszpasterz naszej parafii w latach 2006-2009 ks. dr Adam WODARCZYK. W dniu 13 grudnia papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej, a sakrę przyjmie w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2015 roku podczas Mszy św. o godz. 12.00 w katowickiej archikatedrze.

W przyszłą niedzielę (04.01)
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM. Kolekta na zakup opału do naszego kościoła.
Stały konfesjonał w kościele św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Wolności 51 w okresie kolędowym (do 16 stycznia włącznie) czynny od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.