Ogłoszenia 20.12 – 27.12

NIEDZIELA (20.12)
To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. W pokorze zajrzyjmy także głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszym kościele okazja do przedświątecznej

Spowiedzi św. będzie
w środę (23.12) 7.30 – 18.00
w czwartek (Wigilia) 6.45 – 16.00

Za złożone dziś ofiary na remont organów w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, rodziców i chrzestnych.

Kolęda dziś od 14.00 na trasach:
I. 11 Listopada 72-82
II. 11 Listopada 59-67
III. 11 Listopada 62-68

W PONIEDZIAŁEK (21.12)
Wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbietra i doktora Kościoła.
O godz. 19.00 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

W ŚRODĘ (23.12)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W tym dniu przypadają: 46. rocznica urodzin wikariusza naszej Parafii w latach 1999-2003 ks. Jarosława OGRODNICZAKA, obecnie wikariusza Parafii św. Józefa w Katowicach-Józefowcu; oraz 40. rocznica śmierci śp. ks.
Franciszka KLIMZY, wikariusza naszej Parafii w latach 1932-1934. Jest pochowany w Rybniku.

W CZWARTEK (24.12)
Wspomnienie Adama i Ewy, prarodziców oraz WIGILIA uroczystości Bożego Narodzenia. Samo słowo wigilia pochodzi z łacińskiego vigilia i oznacza między innymi czuwanie w nocy. Kiedyś bowiem wigilie poprzedzały wszystkie większe święta, wierni zaś oczekując ich przez całą noc trwali na modlitwach.

Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Światło betlejemskie, przyniesione do kościoła przez harcerzy i umieszczone na stoliku przed ołtarzem głównym, można zabrać do godz. 16.00 do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami,.

Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy św. sprawowanej o północy, na którą bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Kolekta tej Eucharystii przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Ochrony Życia, który został założony w celu niesienia pomocy ludzkiemu życiu, zwłaszcza wówczas, gdy jest ono w jakikolwiek sposób zagrożone.

W PIĄTEK (25.12)
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość. Kolekta tego dnia przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła. O godz. 10.30 Msza św. za wszystkich, którzy w tym roku wsparli materialnie działalność chorzowskiego Hospicjum. Na godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.

W SOBOTĘ (26.12)
Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Kolekta tego dnia przeznaczona zostanie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wszystkich, którzy odpowiedzieli na akcję „Świąteczna Paczka dla Rodzin”. O godz. 15.00 Msza św. w intencji rocznych i przyjmujących chrzest św. dzieci, ich rodziców i chrzestnych. W tym dniu NIE BĘDZIE nieszporów. Przeznaczmy ten czas na spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół.

W tym dniu 34. urodziny obchodziła będzie pochodząca z naszej parafii Siostra Maria Alberta Magdalena JASEK – elżbietanka cieszyńska, pracująca obecnie w Parafii św. Jana Nepomucena w Bytomiu- Łagiewnikach.

W przyszłą niedzielę (27.12)
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Jest to szczególne święto wszystkich chrześcijańskich rodzin, dla których Rodzina z Nazaretu jest wzorem. Z tej okazji Suma o godz. odprawiona zostanie w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, a zebrani w kościele małżonkowie odnowią uroczyście swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy tym bardziej całe rodziny.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii (na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną).

Z wspomnienia w tym dniu św. Jana, Ewangelisty na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyście poświęcimy wino.

Kolędy w tym dniu:
I. Grunwaldzka 14a-14
11 Listopada 51, 49
II. 11 Listopada 34-42