18.05 – 25.05.2014

Boże Ciało 2014

19 czerwca 2014 roku procesja Bożego Ciała rozpocznie się o godz. 8.00 w naszym kościele. Następnie na terenie naszej parafii przejdzie ulicą Łagiewnicką – wzdłuż cmentarza parafialnego – na Osiedle Rodziny Oswaldów, gdzie będzie znajdował się pierwszy ołtarz. Potem procesja wraca kawałek ul. Łagiewnicką i skręca w ul. Niedurnego przechodząc obok nowego osiedla aż do plant, gdzie skręci w ul. 11 Listopada i pójdzie nią aż do budynku Gimnazjum Nr 5, na którym usytuowany będzie drugi ołtarz. Następnie dalej ul. 11 Listopada wejdzie za ul. Pudlerską na teren parafii św. Barbary, dochodząc do placu Mickiewicza, gdzie znajdować się będzie trzeci ołtarz. Dalej ul. 23 Czerwca procesja dojdzie do ul. 3 Maja do czwartego ołtarza, który przygotowany zostanie na budynku probostwa parafii św. Barbary. Całą procesję zakończy Msza św. w tamtejszym kościele.

W najbliższy czwartek – 22 maja – o godz. 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy pragną zaangażować się w przygotowanie dwóch ołtarzy tegorocznej procesji Bożego Ciała na terenie naszej parafii. Zaproszenie jest skierowane szczególnie do wszystkich mieszkańców Osiedla Rodziny Oswaldów, Łagiewnickiej, Niedurnego i 11 Listopada, ale także do mieszkańców innych ulic leżących w innej części parafii.

Procesja, nawet ta najbardziej uroczysta, ma swój początek już dziś, w naszych sercach, głowach, pomysłach, czy chęci pomocy. Co po niej zostanie? To zależy już teraz od każdego z nas. Dołóżmy więc wszelkich starań, by pośród płatków kwiatów rozsypanych na drodze, wspomnieniach przystrojonych zielenią ołtarzy, barwnego korowodu asysty, dziewczynek w białych sukienkach sypiących płatki kwiatów czy licznie zebranych ludzi, pozostała przede wszystkim radość i duma z dobrze spełnionego obowiązku i wdzięczność wszystkich z niego korzystających.


Zbiórka zużytego sprzętu

KIRCHE IN NOT – Pomoc Kościołowi w Potrzebie – jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego podlegającym bezpośrednio Watykanowi od 1947 roku pomaga ludziom będącym w trudnej sytuacji: wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, kataklizmów oraz cierpiącym w ustrojach totalitarnych. Kirche in Not wspiera także polskie zgromadzenia kontemplacyjne oraz polskich misjonarzy na całym świecie.

Aby budować kolejne studnie, szkoły, szpitale, polska sekcja Kirche in Not w porozumieniu z księżmi biskupami prowadzi w diecezjach całego kraju zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (zużyte komputery, drukarki, telefony, telewizory, pralki, odkurzacze, pozostałe sprzęty AGD i RTV itp.)

W najbliższych dniach Stowarzyszenie to organizuje we wszystkich parafiach naszej archidiecezji akcję zbiórki zbędnych, niekiedy wręcz przeszkadzających w gospodarstwach domowych wielu parafian zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jak również biurowego, które przewidziane są do utylizacji. Ta kolejna duża kampania charytatywna na rzecz ludności żyjącej w skrajnej biedzie i ubóstwie, zwłaszcza w rejonach gdzie pracują nasi misjonarze, pozwoli odzyskać choć część środków lub surowca i przeznaczenie go na pomoc misjonarzom w krajach trzeciego świata oraz na inne projekty humanitarne.


W naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu odbędzie się do piątku 23 maja do godz. 17.00 Niepotrzebne urządzenia elektryczne, elektroniczne i biurowe można przynosić na plac probostwa i składać za bramą od strony placu kościelnego pod budynkiem probostwa. Brama przez cały dzień jest otwarta, aby umożliwić chętnym przyniesienie i składowanie sprzętu.

Oczyść dom i świat z elektrośmieci. Daj nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata!